Apple повернула собі лідерство з продажу смартфонів

23 лютого 2021, 11:02

За підсумками четвертого кварталу минулого року Apple повернула собі лідерство з продажу смартфонів вперше з 2016 року. Китайська Huawei вилетіла з топ-4 виробників.

Компанія Apple вперше з 2016 року стала лідером з продажу смартфонів за підсумками четвертого кварталу 2020 року. Про це йдеться в даних дослідницької компанії Gartner.

За даними Gartner, в останньому кварталі минулого року Apple зуміла продати майже 80 млн смартфонів. За підсумками кварталу частка Apple на ринку склала 20,8%. У порівнянні з 2019 роком вона зросла на 14,9%.

Відео дня

Як заявила в коментарі Financial Times аналітик Gartner по Apple Аннетт Циммерман, приросту продажів компанія зобов'язана випуску смартфонів з 5G.

На другому місці по продажах виявився корейський Samsung - за останній квартал 2020 року компанія змогла продати 62,1 млн пристроїв. Частка виробника на ринку склала 16,2%, скоротившись на 11,8%.

Третє і четверте місце дісталися китайським виробникам Xiaomi і Oppo, які конкурують з Samsung в середній ціновій категорії. За підсумками кварталу Xiaomi зуміла продати 43,4 млн пристроїв, збільшивши частку на 33,9%. У той же час Oppo продав 34,37 млн пристроїв, збільшивши частку на 12,9%.

Ще один китайський виробник Huawei відкотився на п'яте місце, продавши всього 34,3 млн пристроїв. На тлі американських санкцій і проблем з поставками комплектуючих компанія втратила 41% своєї частки на ринку в порівнянні з 2019 роком.

Як зазначає Financial Times, китайський виробник вперше за вісім років вилетів з четвірки лідерів. У 2013 році її випереджали крім Apple і Samsung такі виробники як BlackBerry і Sony.

Нагадаємо, що за підсумками другого кварталу 2020 року китайська Huawei вперше вийшла на перше місце в світі з продажу смартфонів. Тоді цьому сприяло швидке відновлення китайського ринку, який є для виробника основним. Однак уже в третьому кварталі Huawei поступилася лідерством через втрату доступу до чіпів і відключення смартфонів компанії від сервісів Google.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X