Як український IT-ринок реагує на запуск Дія.City — SoftServe, EPAM, Luxoft і ще шість точок зору

11 серпня 2021, 16:30
НВ Преміум

Сьогодні президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Радою законопроєкт № 4303 — ключовий документ для запуску спеціального правового режиму в IT-галузі. Як власне галузь реагує на старт Дія.City?

Дія.City — спеціальний правовий режим для IT-галузі, який передбачає для компаній-резидентів (IT-компаній, стартапів і венчурних фондів) спеціальні умови оподаткування, нові форми і варіанти співпраці фахівця з компанією (як альтернатива схемі «ФОП-компанія»), поліпшення інвестиційної привабливості українських IT-компаній, а також додатковий захист від свавілля силовиків.

Відео дня

Дія.Сity — проєкт, який повинен складатися з трьох повноцінних законів, серед яких саме 4303 є ключовим, задаючи стандарти спецрежиму. Також для повноцінного функціонування спецрежиму необхідні зміни до Податкового кодексу, і в КПК (так званий законопроєкт «Маски шоу стоп-3»).

НВ Бізнес зібрав позиції профільних асоціацій і найбільших гравців вітчизняної IT-індустрії.

Зазначимо, що в Ajax Systems, які раніше заявляли про готовність стати резидентами Дія.City, відмовилися від коментарів, пославшись на те, що «хотіли б дати конкретніший коментар вже після того, як буде фінальне рішення зокрема щодо законопроєкту № 5376 (податки в Дія.City — ред.)».

Не коментують своє ставлення до закону про Дія.City і в GlobalLogic: у компанії наголосили, що «ще занадто рано робити якісь висновки і приймати рішення щодо Дія.City» і порекомендували звертатися по коментарі до Асоціації IT Ukraine.

Костянтин Васюк

Виконавчий директор Асоціації IT Ukraine

Ми від самого старту ведемо діалог із владою в контексті роботи над законопроєктом щодо спецрежиму Дія.City.

Після першого голосування більшість поправок і зауважень від IT-індустрії були враховані, і це позитивний момент. Викликає занепокоєння те, що враховані не всі зауваження і пропозиції. Це може призвести до складнощів за практичної реалізації правового експерименту Дія.City.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X