«Монополія на $1 трлн». Влада США звинуватила Google в змові з Facebook на ринку онлайн-реклами

17 грудня 2020, 11:39

Влада Техасу і дев’яти інших штатів США звинуватили Google в монопольній змові з Facebook.

Влада десяти американських штатів подали в суд на Google, звинувативши його в незаконній співпраці з Facebook з метою витіснення конкурентів з ринку інтернет-реклами, пише The Wall Street Journal.

Відео дня

Згідно з позовною заявою, Google уклала з Facebook, що загрожувала домінуванню пошукового сервісу на ринку онлайн-реклами, угода, що обмежило конкуренцію з боку соцмережі. В обмін на це Google обіцяла соціальної мережі особливе ставлення на рекламних аукціонах, в ході яких Google визначає, яке рекламне оголошення показувати того чи іншого користувачеві, пише видання.

Про подання позову повідомив генеральний прокурор Техасу Кен Пакстон.

У заяві на сайті генерального прокурора Техасу йдеться, що Google «нахабно користується своєю монопольною владою і зайшла настільки далеко, що схилила керівництво Facebook до договірної схеми, яка підриває основи конкуренції».

«Google - це монополія на трильйон доларів, яка нахабно зловживає своєю владою і доходить до того, що змушує керівництво Facebook погодитися на договірну схему, яка підриває основу конкурентного процесу», - заявив Пакстон.

У числі позивачів вказані Техас, Айдахо, Арканзас, Кентуккі, Індіана, Міссісіпі, Міссурі, Північна і Південна Дакота, Юта.

В Google спростували участь в неконкурентних практиках, заявивши, що компанія працює на ринку з високим рівнем конкуренції. Представник компанії назвав необґрунтованими звинувачення, висунуті генеральним прокурором Техасу.

«Ми інвестували в передові рекламні технологічні сервіси, які допомагають бізнесу і вигідні споживачам. Ми будемо рішуче захищатися від його необгрунтованих звинувачень в суді », - заявили в Google.

Facebook, яка не є відповідачем за цим позовом, відмовилася від коментарів.

Раніше 165 компаній і галузевих органів звинуватили Google в нечесній конкуренції і закликали Євросоюз жорсткіше регулювати техногіганта.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X