Google вдвічі знизить комісію на доходи розробників додатків від платних підписок

22 жовтня 2021, 11:14

Компанія Google знизить комісію для розробників додатків, які заробляють на підписках, до 15%.

C січня 2022 року компанія Google знизить комісію на доходи розробників додатків від платних підписок з 30% до 15% починаючи з першого дня. Про це йдеться в блозі Android Developers.

За чинними правилами, за перший рік діє підписки розробники повинні були платити комісію в 30%. По закінченню року вони могли отримати знижку.

Відео дня

У Google відзначили, що через відтік клієнтів розробникам додатків було складно отримати вигоду від цієї зниженої ставки.

«Передплати стали однією з найбільш швидкозростаючих моделей для розробників, але ми знаємо, що підписні компанії стикаються з особливими проблемами в залученні й утриманні клієнтів», - йдеться в блозі компанії.

Також компанія планує знизити комісію для розробників електронних книг, музичних і відеострімінгів з 15% до 10%.

У березні цього року Google заявила, що вдвічі знижує комісії для розробників додатків з 1 липня 2021 року. Комісію знизили для всіх компаній, але тільки на перший $1 млн виручки. 

Нагадаємо, що Apple дозволила додаткам з книгами, музикою і відео обходити 30% комісію App Store.

Нагадаємо, в 2019 році група розробників додатків подала в суд на Apple, звинувативши компанію в порушенні антимонопольного законодавства при управлінні своїм App Store.

Як повідомлялося, комісії в App Store стали причиною конфлікту між Apple і розробником Fortnite компанією Epic Games. Зокрема Apple вирішив видалити гру Fortnite зі свого магазину додатків після того, як розробник Epic Games ввів можливість оплати покупок в обхід комісії App Store. Аналогічним чином вчинив і Google. В результаті розробник Epic Games подав до суду на техно-гігантів, а Apple пригрозила видалити зі свого магазину і обліковий запис розробника.

У вересні минулого року Spotify, розробник Fortnite і інші компанії об'єдналися для боротьби з комісіями в App Store.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X