Google забороняв своїм підрядникам використовувати слово «війна» при перекладі російською

29 березня, 13:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Google таємно вивозить співробітників російського офісу (Фото:REUTERS/Andrew Kelly/File Photo)

Google таємно вивозить співробітників російського офісу (Фото:REUTERS/Andrew Kelly/File Photo)

Компанія Google забороняла своїм підрядникам використовувати слово «війна» при перекладі російською мовою, коли йшлося про війну в Україні.

На початку березня Google доручив підрядникам, які працюють над перекладом тексту компанії для російського ринку, не називати війну в Україні "війною" і використовувати слова "надзвичайні обставини".

Відео дня

Про це пише The Intercept із посиланням на внутрішній електронний лист.

В інструкціях для перекладачів також наголошувалося, що слово «війна» потрібно продовжувати використовувати на інших ринках і що зміна політики була спрямована на те, щоб Google дотримувався російського закону про цензуру, прийнятий відразу після вторгнення в Україну.

У коментарі виданню представник Google зазначив, що компанія зосереджена на безпеці місцевих працівників, а чинні закони обмежують комунікації всередині Росії.

За словами співрозмовника, такі практики поширюються на всі продукти Google, перекладені російською мовою, включаючи Google Maps, Gmail, AdWords, а також політики Google та спілкування з користувачами.

4 березня Володимир Путін підписав закон «про фейки». Законом встановлюється кримінальна відповідальність за «публічне поширення під виглядом достовірних повідомлень явно неправдивої інформації, що містить дані про використання Збройних Сил Російської Федерації».

Як раніше писав Bloomberg, Google не закрила свій російський офіс після вторгнення Росії в Україну, але почала таємно вивозити співробітників із країни.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X