Після погроз відключити пошук. Google відновив роботу над запуском власної новинної платформи в Австралії

27 січня 2021, 12:23

Google відроджує плани з запуску в Австралії власної платформи News Showcase, в рамках якої техногігант планує виплатити ЗМІ за використання контенту понад $1 млрд за три роки.

Компанія Google відроджує плани із запуску власної новинної платформи News Showcase в Австралії протягом декількох тижнів. Про це пише Reuters з посиланням на місцеве ЗМІ, яке уклало контракт на надання контенту для цієї платформи.

Відео дня

Як зазначає агентство, бажання Google запустити в Австралії сервіс News Showcase вже в наступному місяці - це ще одна спроба боротьби із запланованим законом, який зобов'яже компанію платити місцевим ЗМІ за контент.

В Google оголосили про плани запустити в Австралії платформу News Showcase в червні минулого року. Тоді компанія підписала угоди на використання контенту з сімома невеликими місцевими виданнями, включаючи The Conversation.

Згодом компанія відклала запуск сервісу, пославшись на нормативні умови. Це сталося після того, як регуляторний орган Австралії опублікував чернетку пропонованого кодексу ведення переговорів із засобами масової інформації.

Нагадаємо, що австралійський Сенат зараз розглядає Кодекс гравців медіаринку, який в разі прийняття зобов'яже Google і Facebook платити австралійським ЗМІ за розміщення новинного контенту.

Тижнем раніше керуюча директорка Google Australia Мел Сільва пригрозила відключити пошуковик в країні, якщо цей кодекс буде прийнятий.

Нагадаємо, що в жовтні 2020 року Google оголосив про плани заплатити ЗМІ понад $1 млрд протягом трьох років за новини для нового сервісу компанії Google News Showcase. Тоді наголошувалося, що таким чином техногігант намагається уникнути санкцій з боку регуляторів.

У липні минулого року Google анонсував програму ліцензування, згідно з якою компанія готова платити виданням за «високоякісний контент». Тоді техногігант підписав партнерські угоди з виданнями в Німеччині, Австралії та Бразилії.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X