Google готовий платити виданням за новини

26 червня 2020, 13:05

Google підписав партнерські угоди в рамках нової ліцензійної програми з виданнями в Німеччині, Австралії та Бразилії.

Компанія Google анонсувала програму ліцензування, згідно з якою вона готова платити виданням за «високоякісний контент». Про це йдеться в заяві компанії.

Крім того, в деяких випадках Google пропонує оплатити доступ до матеріалів під пейволлом. Відзначається, що це дозволить видавцям розширити аудиторію і відкрити аудиторії можливість читати контент, який вони зазвичай не бачать.

Відео дня

На цей час Google підписав партнерські угоди з місцевими та національними виданнями в Німеччині, Австралії та Бразилії. Зокрема мова йде про німецьку Der Spiegel, InQueensland і InDaily в Австралії, Diarios Associados в Бразилії. Як пише Financial Times, техно-компанія також проводить переговори з видавцями з Нідерландів, однак вони ще не завершені. Також компанія продовжує переговори з французькими видавництвами.

Видання підкреслює, що ліцензійні угоди ще не поширюються на німецьку медіа-групу Axel Springer, яка роками наполягала на антимонопольних діях ЄС проти Google за зловживання домінуючим становищем на ринку.

Про запуск нової програми ліцензування Google оголосив на тлі зростання регуляторного і політичного тиску в США і Європі. Зокрема, в квітні цього року антимонопольна служба у Франції зобов'язала Google платити місцевим видавцям за використання новин. Також про намір змусити Google і Facebook платити медіа заявляла Австралія.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X