Британія обмежить вплив Google і Facebook

27 листопада 2020, 11:00

Британія посилить правила конкуренції для Google і Facebook в 2021 році.

У наступному році Британія введе новий режим конкуренції, щоб не дати Google і Facebook використовувати свою перевагу для витіснення з ринку невеликих компаній, пише Reuters.

За даними британського регулятора, на Google і Facebook в 2019 році припало близько 80% з 14 млрд фунтів стерлінгів, витрачених на цифрову рекламу в 2019 році.

Відео дня

У британському регулятора ринку і конкуренції (CMA) вважають, що концентрація влади у невеликої кількості компаній стримує зростання ринку, знижує інновації й має негативний вплив на людей і підприємства, які на них покладаються.

«Прийшов час зайнятися цим і почати нову еру технологічного зростання», - зазначив британський Міністр з цифрових технологій Олівер Дауд.

У квітні 2021 року в Британії почне роботу Відділ цифрових ринків, якому можуть надати повноваження припиняти, блокувати і скасовувати рішення, прийняті техно-компаніями, і накладати фінансові штрафи за недотримання правил.

Британська влада заявила, що технологічні компанії зобов'язані стати більш прозорими в питанні того, як вони використовують дані споживачів. крім того, будуть заборонені обмеження, що ускладнюють користувачам використання конкуруючих платформ.

Також повідомляється, що нові правила підтримають новинну індустрію, змінивши баланс відносин між видавцями і платформами.

У відповідь Google і Facebook заявили про свою прихильність до співпраці з британським урядом і регулятором у сфері цифрової реклами. Мова, в тому числі йде і про надання користувачам більшого контролю над своїми даними та рекламою.

Крім того, британський регулятор оцінює, чи є підстави для відкриття формального розслідування щодо технологій Google.

Нагадаємо, що в листопаді цього року група з 165 компаній і галузевих органів закликала Євросоюз жорсткіше регулювати Google, звинувативши техногігантів в нечесній конкуренції.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X