В Google Україна прокоментували плани парламенту змусити компанію платити ПДВ і розповіли про бажання українців платити за сервіси

4 березня 2021, 20:22

В Google Україна підкреслили, що працюють в законодавчому полі тієї країни, в якій знаходиться офіс компанії.

Про це керівник Google Україна Дмитро Шоломко розповів в інтерв'ю Forbes Україна.

«Якщо приймаються закони, які можуть зупинити наш бізнес, ми можемо втрутитися. Але ініціативи, пов'язані з оподаткуванням, - не те поле, де ми будемо висловлювати свою думку. Це не наша експертиза. Приймуть закон - будемо платити», - зазначив Шоломко.

Відео дня

Водночас він підкреслив, що реклама завжди буде залишатися більшою частиною бізнесу компанії, оскільки B2B-сегмент більше, ніж B2C. Представник Google Україна додав, що бізнес-сегменті велика ставка зроблена на хмарні сервіси, які будуть рости.

При цьому, за словами Шоломко підписки просто доповнюють екосистему. На думку керівника Google Україна, українці хотіли б платити за сервіси, проте на ринку мало компаній, які дають таку можливість.

«Люди готові за це платити, головне - дати їм таку можливість. В Україні зараз більше підписників YouTube Premium, ніж в Німеччині », - додав керівник Google Україна.

Нагадаємо, що 17 лютого Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 4184 який зобов'яже інтернет-гігантів на кшталт Google, Facebook і Netflix платити податки в український бюджет. Мова не йде про додатковий податок, а про стягування ПДВ з нерезидентів, які надають електронні послуги на митній території України.

Раніше глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев допускав, що в разі введення цього податку якісь послуги ТехноГігант в Україні можуть подорожчати.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X