«Ніхто не пам’ятає, поки все працює». Держспецзв’язку недофінансовано на 40% — голова відомства

29 жовтня 2021, 15:41

Голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь заявив, що останніми роками відомство стикається з недофінансуванням. Також він додав, що зарплати у кіберфахівців не дотягують до ринкового рівня.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації отримує з бюджету близько 4 млрд грн, заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна голова відомства Юрій Щиголь.

Відео дня

При цьому, за його оцінкою, потреба фінансування органу перевищує 10 млрд грн на рік.

«У 2020 році розвиток було профінансовано на 12%, цього року — на 28%. У 2019 році через кризу багато було недофінансовано. Частина наших систем на якийсь час втратили ліцензії та „перетворилися на гарбуз“», — заявив Щиголь.

Водночас він додав, що у 2021 році відомству вдалося вийти «на мінімально необхідний рівень» фінансування.

«І кіберзахист, і урядовий зв’язок — це ті сфери, про які ніхто не пам’ятає, коли все добре працює. Але як тільки щось трапляється, всі про це згадують, і лише тоді чують, що потрібні ще гроші та треба хоч якось дофінансувати Службу», — додав Щиголь.

Також глава відомства зазначив, що через низький рівень зарплат для кіберфахівців у відомства є проблеми з кадровим потенціалом.

«Майже 90% людей, які займаються кіберзахистом у нашій структурі - це випускники нашого ВНЗ. Курсанти після завершення навчання повинні відпрацювати в державних структурах як мінімум п’ять років. І ключова проблема — як зробити так, щоб вони залишилися після першого терміну контракту», — заявив Щиголь.

Він додав, що навіть після підвищення зарплат на 20% оклади все одно не дотягують до мінімальної зарплати в галузі.

Нагадаємо, що Держспецзв’язки планують повністю реформувати до 2025 року. Концепція реформування відомства передбачає два етапи: з січня 2022 по грудень 2023 року і з січня 2024 по грудень 2025 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X