Компанія з українським корінням. GitLab продовжує обслуговувати підрядників армії РФ — AIN.UA

11 жовтня, 11:39
Компанію GitLab заснував українець Дмитро Запорожець (Фото:GitLab / Facebook)

Компанію GitLab заснував українець Дмитро Запорожець (Фото:GitLab / Facebook)

Заснована українцем компанія GitLab продовжує обслуговувати підрядників армії РФ навіть після виходу з ринків Росії та Білорусі.

Платформа для розробників GitLab, створена українцем Дмитром Запорожцем, продовжує обслуговувати підрядників російської армії.

Про це пише AIN.UA.

Як пише видання, незважаючи на те, що компанія припинила продажі в Росії та Білорусі , російський бізнес продовжує проводити тендери на закупівлю послуг GitLab. Також повідомляється, що серед російських клієнтів компанії є, як мінімум, один бізнес, який є одночасно постачальником для російського ВПК.

Відео дня

Зокрема йдеться про компанію Лабораторія 50, яка співпрацює з підприємствами російського ВПК.

Серед її проектів: бойові керівні системи для фрегатів, платформи для стендів та тренажерів для тренування особового складу військ Росії тощо.

За допомогою GitLab зроблено щонайменше один продукт цієї компанії — програмний комплекс Моно для Astra Linux Special Edition.

Він має репозиторій на цій платформі, а вже після початку війни регулярно виходили апдейти. Також він має сертифікат відповідності від Міноборони РФ №5490 від 24.11.21, це означає, що його можуть використовувати підприємства ВПК Росії.

Також видання пише з посиланням на дані російських порталів про державні тендери, що держустанови та комерційні підприємства шукають фахівців, які можуть працювати з GitLab.

Зокрема, видання виявило подібні тендери від одного з банків Татарстану та держпідприємства "Атоменергопроект", яке входить до держкорпорації "Росатом".

Компанія GitLab 14 жовтня 2021 року провела IPO в США. Через добу її капіталізація підскочила до $15 млрд.

Засновник компанії GitLab Дмитро Запорожець оголосив про свій звільнення з посади в компанії менш ніж через місяць після виходу GitLab на IPO.

GitLab — веб-інструмент життєвого циклу DevOps з відкритим вихідним кодом, що представляє систему керування репозиторіями коду для Git з власної вікі, системою відстеження помилок та іншими функціями. Співзасновником компанії є харків'янин Дмитро Запорожець.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X