Позбавити Зеонбуд монополії і запустити національний мультиплекс реально за півроку — голова Нацради

22 березня 2021, 15:59

Голова Нацради з питань ТБ і радіомовлення Ольга Герасим’юк вважає реальним за пів року позбавити Зеонбуд монополії і запустити національниі̆ мультиплекс.

Глава Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк вважає, що позбутися від монополії Зеонбуду і створити загальнонаціональний мультиплекс ефірного цифрового телебачення цілком можна за пів року, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"По-перше, необхідно передати державі право на повний контроль над головною станцією, розпоряджаючись якої приватний власник має можливість вирішувати, хто буде присутній в ефірному просторі держави. А при бажанні може навіть вимкнути абсолютно всіх мовників. По-друге, потрібно передати державі повний контроль над системою оповіщення про надзвичайні ситуації ", - заявила Герасим'юк.

Вона нагадала, що зараз система оповіщення знаходиться у відомстві Зеонбуду, оскільки була віддана приватному монополісту відповідними рішеннями часів експрезидента Віктора Януковича.

Також глава Нацради з ТБ і радіомовлення додала, що Україні необхідно побудувати власну платформу на базі державного Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ), якому рішенням Нацради було надано статус оператора.

"Незгодні з цим рішенням приватні сторони зараз намагаються скасувати це рішення в суді. Але, наскільки мені відомо, уряд вже шукає кошти для створення загальнонаціонального мультиплексу ефірного цифрового телебачення стандарту DVB-T2, оператором якого стане КРРТ. Побудувати такий мультиплекс при наявності коштів можна за півроку ", - заявила Герасим'юк.

Нагадаємо, що 19 березня Рада національної безпеки і оборони анонсував перевірку оператора Зеонбуду і планує ліквідувати його монополію.

29 жовтня 2020 року Нацрада з ТБ і радіомовлення продовжив термін дії чотирьох ліцензій провайдера програмної послуги компанії Зеонбуд на 10 років.

У листопаді 2019 року Зеонбуд розкрив імена своїх українських власників , якими виявилися співробітники компанії.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X