Кишенькові лікарі і наручні тренери. Як пандемія коронавірусу призвела до вибуху на ринку фітнес-гаджетів в Україні

27 вересня 2020, 10:39
НВ Преміум

За цей рік у 38-мільйонній Україні продадуть 1,7 млн фітнес-трекерів і схожих товарів, — на 12% більше, ніж у 2019-му, пише журнал НВ.

«Я здивувалася, що мій пульс у стані спокою становить 100 ударів на хвилину» — таке перше і головне враження від придбання фітнес-браслету Xiaomi Mi Band 5 залишилося у киянки Тетяни Єщенко, 43-річної фахівчині з комунікацій. «З'ясувалося, все через каву — я пила її раніше увесь день, навіть увечері могла декілька чашок. Зараз споживаю набагато менше», — розповідає вона. Внаслідок пульс знизився до норми — 70−75 ударів на хвилину.

Відео дня

Подібні пристрої, керовані за допомогою додатка у смартфоні, крім вимірювання пульсу, підраховують кількість зроблених за день кроків і вимірюють подолану відстань у кілометрах, а також мають лічильник калорій і здатні фіксувати стадії сну.

Будучи фактично наручними годинниками, фітнес-трекери ще й оцінюють спортивні результати — дистанцію і швидкість під час пробіжки, велопрогулянки або заняття у басейні.

А ще такі гаджети є відмінними тренерами-вихователями.

Про це знає Іван Слива, 39-річний інтернет-маркетолог із Білої Церкви. Завдяки таким ось «годинникам» він почав відстежувати власну рухливість, звик щодня прогулюватися вечорами і за літо позбувся 10 кг зайвої ваги.

Саме наявність на руці фітнес-пристрою стимулює багатьох українців більше гуляти пішки й обирати сходи замість ліфта. Особливо актуально це стало у карантинний рік, коли фізична активність співвітчизників знизилася. Врешті, за даними ритейлерів, технології для фітнесу перетворилися у країні на великий ринок, який зростає хорошими темпами.

Втім, почалося все ще до початку пандемії коронавірусу: в мережі Ельдорадо, яка торгує електронікою, зіткнулися з дворазовим зростанням продажів товарів цієї категорії ще у 2018-му. Схожу тенденцію НВ озвучили і в мережі Алло.

А нинішній рік став гідним продовжувачем цього тренду.

Показати ще новини
Радіо НВ
X