План на п’ятирічку. Глава Мінцифри прогнозує зростання доходів IT-галузі до $16,5 млрд після запуску Дія City

11 березня 2021, 18:33

Глава Мінцифри Михайло Федоров заявив, що в результаті введення режиму Дія City, доходи української IT-галузі до 2025 року можуть зрости майже в три рази — до $16,5 млрд.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що завдяки спеціальному правовому режиму Дія City доходи IT-галузі в Україні до 2025 року можуть зрости до $16,5 млрд.

Відео дня

Таку заяву Федоров зробив в ході всеукраїнського форуму Україна 30, передає Інтерфакс-Україна.

Також він заявив про плани збільшити кількість робочих місць в даній галузі до 450 тис.

«Завдяки йому (режиму Дія City - ред.) доходи IT-галузі в Україні за 3-5 років можуть значно збільшитися - з $6 млрд до $16,5. А зростання кількості робочих місць після запуску Дія City - від 200 тис. зараз до 450 тис. в 2025 році», - написав Федоров в Facebook.

Глава Мінціфри підкреслив, що одна з головних цілей Дія City - стимулювання розвитку цифрової економіки на наступні 15 років і залучення мільярдних інвестицій в країну. Він підкреслив, що для компаній-резидентів Дія City буде діяти податок на доходи фізосіб у розмірі 5%, плюс 1,5% - військовий збір, а податок на прибуток буде замінений податком на виведений капітал в розмірі 9%.

За словами Федорова, зараз український IТ-сектор органічно зростає на 20-30% щороку. У той же час міністр вважає, що зростання може становити 40-50% в рік за умови введення додаткових стимулів.

«Дія City буде стимулювати появу в країні компаній з доходом понад $100 млн, які будуть інкорпоровані саме в Україні, а не десь за кордоном», - вважає Федоров.

Міністр підкреслив, що даний проект розробляється у співпраці з промисловістю і заявив, що відповідні проекти законів будуть винесені на розгляд парламенту найближчим часом.

Нагадаємо, що 18 лютого законопроект № 4303 про Дія City рекомендували відправити на доопрацювання за підсумками його розгляду в першому читанні. У доопрацьованому документі депутатам рекомендували врахувати окремі норми альтернативних законопроектів - № 4303-1 і № 4303-2.

Раніше законопроект про Дія City піддався критиці з боку ряду представників галузі . Зокрема, виконавчий директор Асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк відзначав, що Дія City пропонує нерівні умови для резидентів і нерезидентів Дія City. Від також відзначав, що IT-асоціації пропонують комплексний рамковий закон, який розвивав би всю індустрію.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X