Держбюджет-2021. У Мінцифри поскаржилися на недостатнє фінансування кібербезпеки

25 вересня 2020, 13:41
За словами міністра Михайла Федорова, проєкт держбюджету-+2021 передбачає недостатнє фінансування цифрової трансформації і кібербезпеки.

У Мінцифри заявили, що проєкт держбюджету-2021 передбачає «катастрофічно недостатнє» фінансування цифрової трансформації і кібербезпеки.

Про це міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив він в ході онлайн-конференції Цифрова трансформація держави: перспективи і ризики кібербезпеки 25 вересня.

Відео дня

«Ми вивчали міжнародний досвід і, наприклад, Норвегія, Данія, Естонія витрачають від 1% до 4% від загального бюджету країни на напрямок цифрової трансформації, куди також входить і напрямок кібербезпеки. У нашій країні сьогодні в бюджеті, який вже внесений до Верховної Ради, це 0,15% і це катастрофічно мало для однієї з найбільш пріоритетних галузей цифрової економіки », - заявив міністр.

За словами Федорова, кошти виділені в держбюджеті-2021 - вже досягнення в порівнянні з минулим роком. Тоді на напрямок цифрової трансформації було виділено всього кілька десятків мільйонів гривень.

«Напрямок кіберзахисту і "кібер" в цілому стає для нас пріоритетним напрямком. За цей рік ми змогли побудувати базові інфраструктурні речі - запустили портал One Stop Shop для держпослуг, запустили мобільний додаток », - зазначив Федоров.

Також він додав, що в найближчі три роки кіберзахист буде пріоритетом міністерства.

У грудні минулого року в інтерв'ю виданню Лівий берег Федоров заявив, що роль кібербезпеки в сучасному світі перебільшена.

«Я думаю, що роль кібербезпеки трохи перебільшена. Про неї багато говорять, але по факту привести якихось реальних кейсів кіберзагроз мало хто може. Наведу простий приклад. Коли ми прийшли в офіс президента, IT-команда показала дашборд з тисячею атак в день, перевантаженням сайтів і т. д. Через два тижні ми їх звільнили, і нічого не відбувалося протягом декількох місяців, поки ми збирали нову команду», - заявив тоді Федоров.

Раніше повідомлялося, що Держспецзв'язку домовилася про співпрацю з великою американською компанією Cisco з питань кібербезпеки і захисту інформації.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X