Facebook можуть змусити продати сервіс Giphy. Британський регулятор знайшов порушення при покупці

12 серпня 2021, 17:39

Британський регулятор може змусити Facebook продати сервіс анімованих зображень Giphy. Регулятор вважає, що угода завдала збитку ринку медійної реклами.

Компанію Facebook можуть змусити продати сервіс анімованих зображень Giphy, куплений в травні минулого року за $400 млн, пише Reuters з посиланням на результати перевірки британського управління з конкуренції і ринків.

Відео дня

За підсумками перевірки регулятор прийшов до висновку, що угода між Facebook і Giphy завдала збитку ринку медійної реклами.

Управління з конкуренції і ринків початок розслідування угоди в січні цього року, а в квітні передало угоду на ретельне розслідування. Регулятор вважає, що при покупці Giphy, Facebook усунув компанію як конкурента.

«Поглинання Giphy може привести до того, що Facebook забере GIF-файли з конкуруючих платформ або зажадає більше призначених для користувача даних для доступу до них», - зазначив керівник незалежного розслідування Стюарт Макінтош.

В ході розслідування регулятор з'ясував, що до угоди з Facebook Giphy розглядала можливість розширення своїх платних рекламних послуг, пропонованих в Сполучених Штатах, на інші країни, включаючи Британію. За словами регулятора, Facebook припинив рекламне партнерство Giphy після угоди. 

У свою чергу, в Facebook заявили, що не згодні з попередніми висновками регулятора. У компанії також додали, що вони не підтверджуються доказами.

Представник Facebook додав, що каліфорнійська компанія продовжить співпрацю з британським регулятором.

Нагадаємо, що в травні минулого року Facebook купила сервіс гіфок Giphy за $400 млн. Угода стала для Giphy пониженням - максимальна оцінка проєкту доходила до $600 млн.

У червні того ж року британське Управління із захисту конкуренції і ринків (CMA) почало перевірку щодо купівлі компанією Facebook сервісу гіфок Giphy.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X