Facebook купує майже 10% акцій великої індійської телекомунікаційної компанії Jio Platforms за $5,7 млрд

22 квітня 2020, 17:19

Метою угоди стане інтеграція належить компанії месенджера WhatsApp з платформами електронної комерції індійської компанії.

Компанія Facebook купила 9,9% акцій індійської телекомунікаційної компанії Jio Platforms за $ 5,7 млрд, пише The New York Times .

Після схвалення угоди регулятором, Facebook стане найбільшим міноритарним акціонером компанії.

Відео дня

Відзначається, що Jio Platforms є «дочкою» однієї з найбільших транснаціональних компаній країни Reliance Industries і найбільшим постачальником послуг стільникового зв'язку та інтернету в Індії.

У Facebook відзначили, що за останні чотири роки завдяки Jio Platforms близько 388 млн осіб отримали доступ до інтернету.

«Країна перебуває в процесі масштабної цифрової трансформації, і такі організації, як Jio, зіграли велику роль в тому, що "сотні мільйонів" індійців і малий бізнес отримали доступ в інтернет», - заявив СЕО Facebook Марк Цукерберг на своїй сторінці в соцмережі.

Також він додав, що малий бізнес є ядром кожної економіки, і «їм потрібна наша підтримка».

Як зазначає The New York Times, Індія є одним з найбільших ринків для компанії Цукерберга. Аудиторія Facebook в країні налічує 300 млн чоловік, а аудиторія месенджера WhatsApp - перевищує 400 млн користувачів.

Відзначається, що компанія не заробляла на користувачах в Азії стільки ж, скільки в інших країнах. Однак, в компанії натякнули виданню, що нова угода може змінити ситуацію.

Протягом декількох років WhatsApp працював над створенням інструментів для малого бізнесу. Зокрема, мова йде про платіжні системи, підкреслюють у виданні.

У компанії додали, що мова може йти про об'єднання ініціативи Jio для малого бізнесу (JioMart) з месенджером WhatsApp. Таким чином в компанії планують «дати людям можливість спілкуватися з бізнесом, робити покупки і в підсумку, купувати продукти в єдиному мобільному інтерфейсі».

За даними агентства Reuters , WhatsApp намагається отримати в Індії дозвіл на запуск свого сервісу цифрових платежів, який зможе конкурувати з Google Pay і Paytm.

Продаж частки в Jio компанії Цукерберка допоможе Reliance Industries скоротити важку боргове навантаження, що виникла завдяки агресивній експансії в телекомунікації та роздрібну торгівлю. Відзначається, що акції індійської компанії виросли на 12% на тлі новин про угоду з Facebook.

Придбання 9,9% в Jio стало для Facebook найбільшою угодою з часів придбання у 2014 році месенджера WhatsApp за $22 млрд.

Нагадаємо, що в минулому році ЗМІ повідомляли про плани Facebook перетворити проект Libra в аналог платіжної системи.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X