Творця антивірусу McAfee затримали за звинуваченням у несплаті податків

6 жовтня 2020, 11:33

Творця антивірусу McAfee і відомого криптоентузіаста Джона Макафі затримали в Іспанії за звинуваченням у несплаті податків. Йому загрожує екстрадиція в США і п’ять років за ґратами.

Відомого підприємця, творця антивірусу McAfee і криптоентузіаста Джона Макафі 5 жовтня 2020 року заарештували в Іспанії. Про це повідомляє Міністерство юстиції США.

Підприємцю загрожує екстрадиція до Сполучених Штатів і суд за звинуваченням у шахрайстві і несплаті податків.

Відео дня

Згідно з обвинувальним висновком, Макафі заробив мільйони доходів від просування криптовалюти, консультаційної роботи, виступів та продажу прав на історію свого життя для документального фільму. У період з 2014 до 2018 року McAfee нібито не подавав податкові декларації, попри отримання значного доходу із зазначених джерел.

У той же час в ув'язненні не затверджується, що за ці роки Макафі отримував будь-який дохід або мав будь-яке відношення до антивірусної компанії McAfee, яка зараз є підрозділом американської Intel Security.

Стверджується, що Джон Макафі нібито ухилявся від сплати податків, спрямовуючи свої доходи на банківські рахунки і рахунки обміну криптовалют на імена номінальних утримувачів. Також в обвинувальному висновку йдеться, що Макафі намагався ухилитися від Податкового управління США переписавши активи, включаючи нерухомість, автомобіль і яхту, на інших осіб.

Комісія з цінних паперів і фондового ринку США (SEC) також звинувачує Макафі в просуванні декількох ICO. Підприємець отримав за це близько $23,1 млн, але публічно не повідомляв, що йому платять за це просування.

Якщо суд винесе обвинувальний вирок у справі Джона Макафі, його чекає п'ять років тюремного ув'язнення за несплату податків, а також по додатковому року за ґратами за кожен випадок неподання податкової звітності.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X