Дуров підтвердив, що Telegram залучив $ 1 млрд від великих інвесторів. Найбільший чек — у фондів з ОАЕ
Засновник Telegram Павло Дуров підтвердив, що месенджер залучив $1 млрд від розміщення бондів. Найбільше вклали два фонди з ОАЕ — Mubadala і Abu Dhabi Catalyst Partners. Їх сукупний чек склав $150 млн.
Засновник Telegram Павло Дуров підтвердив, що месенджер залучив $ 1 млрд продавши облігації великим інвесторам. Відповідний пост він опублікував у себе в каналі.
«Це дозволить Telegram продовжити глобальне зростання, зберігаючи при цьому свої цінності і незалежність. Ці ресурси також будуть підживлювати стратегію монетизації «, — зазначив Дуров.
Також він підкреслив, що кінцева мета Telegram — стати фінансово стійким проектом.
Найбільшими інвесторами в бондиTelegram стали два фонди з ОАЕ — Mubadala і Abu Dhabi Catalyst Partners. Як оголосили компанії в своїй заяві, вони вклали в проект по $ 75 млн.
Як пише Reuters, після отримання інвестицій від цих фондів Telegram відкриє офіс в Абу-Дабі. За даними джерела видання Ведомости, в сукупності Mubadala і Abu Dhabi Catalyst Partners стали найбільшими інвесторами в Telegram. Повідомляється, що половину емісії викупили глобальні інвестфонди, а що залишилися 50% месенджер розмістив у європейських і російських фондів і банків.
Abu Dhabi Catalyst Partners — спільне підприємство Mubadala з американською інвестиційною компанією Falcon Edge Capital.
Фонд Mubadala є другим за величиною державним інвестором ОАЕ після інвестиційного управління Абу-Дабі.
Доповнено. Російський фонд прямих інвестицій в коментарі Forbes розповів про свою участь в інвестиціях в Telegram спільно з Mubadala Investment Company. Однак віцепрезидент Telegram Ілля Перекопський спростував участь РФПИ в інвестиціях в компанію, пише РБК.
Mubadala Investment має спільний з РФПІ інвестиційний фонд на $2 млрд для вкладення в довгострокові проєкти в різні сектори російської економіки.
Раніше повідомлялося, що Telegram залучив $1 млрд від розміщення п’ятирічних конвертованих доларових облігацій. Про плани Telegram залучити $1 млрд від розміщення небіржових бондів серед обмеженого кола інвесторів з Росії, Європи, Азії та c Близького Сходу. У разі, якщо в найближчі п’ять років Telegram вирішиться на IPO, власники бондів зможуть конвертувати борг в акції месенджера з дисконтом в 10% до ціни розміщення.
Також повідомлялося, що інвестори блокчейн-проекту Павла Дурова TON вимагали відшкодувати збитки на $20 млн і погрожували подати в суд на TON і Telegram.
У січні цього року аудиторія месенджера Telegram перевищила 500 млн користувачів в місяць. Це на 100 млн більше, ніж у квітні 2020 року. Раніше Павло Дуров розвивав месенджер Telegram на власні гроші. У грудні 2020 року його анонсував початок монетизації месенджера.
Російський фонд прямих інвестицій — суверенний інвестиційний фонд Російської Федерації, створений урядом Росії в 2011 році для інвестицій в лідируючі компанії найбільш швидкозростаючих секторів економіки.