Країна починає діяти. Як новий податковий режим Дія City змінить українську IT-галузь

4 вересня 2021, 11:11
НВ Преміум

Уряд ось-ось запустить Дія City — спеціальний податковий режим для IT, який за перші три роки існування різко — на $3,5 млрд — підштовхне вгору всю цю галузь. Про це пише журнал НВ.

Н айбільша податкова новація останнього десятиріччя економічної історії країни — так можна назвати те, на що наважився уряд. Її впровадження може перезавантажити технологічну та креативну індустрії, допомігши їм як залучати інвестиції, так і самим інвестувати в людей.

Відео дня

Йдеться про Дія City — податково-правовий режим, ідеологом створення якого є Міністерство цифрової трансформації (Мінцифри) на чолі з Михайлом Федоровим. Увібравши в себе досвід Парку високих технологій в Мінську та інших подібних фіскальних проєктів, вітчизняна версія спецюрисдикції для стимулювання ринку технологій отримала свої очевидні переваги.

Про це говорять як опитані НВ експерти, так і представники ІТ-сфери. Ліберальне податкове навантаження та легітимізація інноваційних форм взаємодії робітників із роботодавцями мають допомогти українським айтівцям сконцентруватися на розробці нових продуктів та сервісів. За задумом Мінцифри, фінансові директори та бухгалтери тих компаній, що зареєструються резидентами Дія City, матимуть значно менше головного болю, ніж інші.

Показати ще новини
Радіо НВ
X