Невдовзі буде. В Мінцифри пояснили, куди подівся ще один законопроєкт про Дія City
Третього листопада очільник Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував, що до кінця тижня в Раді буде зареєстровано законопроект зі змінами до Податкового кодексу для резидентів Дія City. Однак його досі не зареєстровано, а фінальний варіант тексту так публічно і не презентувався.
НВ Бізнес дізнавався у Мінцифри долю документу.
На початку листопада віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров публічно презентував комплект законопроектів, що мають лягти в основу спеціального правового режиму для ІТ-галузі, відомого як Дія City: законопроєкти № 4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» та № 4305 «Про внесення змін до кримінального законодавства щодо особливого порядку проведення службового розслідування кримінальних правопорушень з метою забезпечення належних умов для розвитку цифрової економіки». Серед основних нововведень Дія City віцепрем'єр тоді зазначив можливість створення компанії за кілька хвилин, можливість платити «податки на рівні ФОП третьої групи (5%) і при цьому вести офіційну діяльність, наймати співробітників». Проте, ні наприкінці тижня, ні через тиждень третій ключовий законопроєкт — про внесення змін до Податкового кодексу «під айтішників» — так і не був зареєстрований в парламенті.
Як стало відомо НВ Бізнес, зміни до Податкового кодексу під Дія City розроблялися на основі законопроекту Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо заходів стимулювання розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні). Документ № 3933−1 був зареєстрований у Верховній Раді ще на початку серпня цього року і з тих пір був «суттєво допрацьований» в проєктному офісі Дія City, запевняють в прес-службі проєктного офісу.
«Попри те, що законопроєкт досі не розглянуто в Комітеті, Міністерство цифрової трансформації продовжує вдосконалювати проєкт закону у тісній співпраці з представниками IT-індустрії, враховуючи їх зауваження та побажання. Аби на стадії реєстрації у Верховній Раді законопроєкт відповідав інтересам усіх зацікавлених сторін й не потребував внесення значної кількості поправок», — запевняють в Мінцифри.
Коли саме допрацьований документ зареєструють — в Мінцифри ще точно не знають. Кажуть: законопроект на фінальній стадії підготовки і «невдовзі його теж буде зареєстровано».
«Розгляд у першому читанні законопроєктів, пов’язаних зі створенням спеціального правового режиму Дія City має відбутися до кінця 2020 року», — прогнозують в Мінцифи.
Більше того, на розгляд Верховної Ради планується винести усі зазначені проєкти законів «в одному пакеті».
«Оскільки законопроєкти містять взаємні посилання, повноцінний запуск спеціального правового режиму Дія City потребує одночасного набуття ними чинності. Відповідно, це єдино можливий та бажаний сценарій їх розгляду», — говорить керівник проекту Дія City Олександр Борняков. — «Для мене особисто, Дія City — це флагманський проєкт на посаді заступника Міністра цифрової трансформації. Ми багато місяців працювали над його розробкою та продовжуємо постійно вдосконалювати, щоб перетворити Україну на IT-хаб світового рівня. З прийняття законопроєктів розпочнеться велика історія успіху, якою зможе пишатися кожен українець».
Попри те, що до Ради ще не внесені всі законопроекти, опубліковані документи уже встигли розкритикувати як представники профільних асоціацій, так і нардепи з опозиційних «Слугам народу» сил. Останні, за підтримки бізнес-асоціацій, навіть зареєстрували в Раді свій, альтернативний документ, в якому пропонують обмежити повноваження Мінцифри як регулятора і дозволити компаніям-резидентам Дія City працювати з ФОП.