Сервіс таксі, який націлився на Україну. Китайська влада вимагає від Didi піти з американських бірж — Bloomberg
Китайські регулятори звернулися до керівництва компанії Didi Global, що надає сервіс онлайн-замовлення таксі, з вимогою розробити план відходу з американських бірж.
Про це пише Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.
Адміністрація кіберпростору КНР (CAC) зробила цей крок, оскільки побоюється витоку конфіденційних даних, повідомляє агентство.
CAC хоче, щоб керівництво Didi провело делістинг акцій з Нью-Йоркської фондової біржі. Регулятор доручив компанії розробити детальний план, який буде узгоджений із владою.
Серед варіантів, що розглядаються, — відмова від статусу публічної компанії або розміщення акцій у Гонконгу з наступним делістингом у США.
У першому випадку ціна викупу акцій може бути як мінімум на рівні ціни IPO ($14 за папір), але акціонери можуть відреагувати судовими позовами.
У разі вторинного лістинга в Гонконгу акції можуть бути розміщені за ціною, нижчою за поточні рівні. В обох випадках компанія серйозно постраждає.
Втім, за словами джерел, рішення поки що не прийняте і регулятор ще може передумати.
Акції SoftBank Group Corp., найбільшого міноритарного акціонера Didi, вже впали на понад 5% на торгах у Токіо.
Didi спровокувала невдоволення влади, провівши розміщення акцій у Нью-Йорку попри вимоги регуляторних органів забезпечити безпеку даних перед IPO. Китайські регулятори в липні 2021 року розпочали численні розслідування щодо компанії.
Відхід Didi з фондового ринку США може викликати побоювання щодо потенційного масового відтоку китайських компаній на тлі розбіжностей Вашингтона та Пекіна. Високопосадовець китайського регуляторного органу заявив, що делістинги стануть перешкодою для відносин із США, водночас запропонувавши широку підтримку Гонконгу як альтернативному майданчику.
Раніше повідомлялося, що сервіс таксі Didi планує запуск в Україні та зареєстрував у ній свою торгову марку.