«Елемент національної безпеки». В Україні запустять загальнонаціональну цифрову телемережу

2 березня 2021, 19:36

У Держспецзв’язку анонсували запуск державного мультиплекса до осені цього року.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації оголосила про запуск державного мультиплексу восени 2021 року. Про це йдеться на сайті Держспецзв'язку.

У коментарі агентству Укрінформ глава Держспецзв'язку Юрій Щиголь, уточнив, що мова йде про створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережа МХ-7.

Відео дня

За словами Щиголя, завдяки новій телемережі українці з найвіддаленіших регіонів країни зможуть отримувати якісний сигнал телевізійних і радіоканалів.

Також він підкреслив, що після припинення аналогового мовлення і кодування сигналу операторами в віддалених регіонах України виникла проблема з отриманням якісного сигналу.

«Питання донесення сигналу в найвіддаленіші куточки нашої держави є елементом національної безпеки», - підкреслив глава ДССЗЗІ.

У відомстві заявили, що запуск мультиплексу став можливий завдяки проведеним за минулий рік реформ всередині Концерну радіомовлення радіозв'язку та телебачення.

Зокрема, кількість філій КРРТ було скорочено з 24 до семи. Також був проведений повний аудит усіх договорів Концерну та направлено належне фінансування, яким тепер легше управляти. Також КРРТ завершив багаторічні судові процеси з компанією Інтертелеком, сторони підписали мирову угоду.

Концерн отримав потужне обладнання, яке допоможе КРРТ стати учасником телекомунікаційного ринку передачі інформації через мережу Інтернет.

Як раніше писав в Facebook член Нацради з ТБ і радіомовлення Сергій Костинский, для роботи МХ-7 будуть задіяні частоти в смузі метрового діапазону 174-230 МГц.

У складі мультиплексу будуть працювати близько 12 телевізійних і радіоканалів, серед яких UA: Перший, UA: Культура, місцеві філії Суспільного, UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура та інші.

Згідно з рішенням Нацради від 2019 року, загальнонаціональна цифрова багатоканальна телемережа МХ-7 має бути присутня в 158 населених пунктах країни.

Нагадаємо, що реформу Держспецзв'язку та Концерну РРТ анонсували в листопаді минулого року .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X