В додаток Дія додали сканер QR-кодів, щоб перевіряти справжність документів

2 червня 2020, 17:00

В додаток Дія додали вбудований сканер QR-кодів, за допомогою якого можна перевірити справжність документів.

У додатку Дія з’явився сканер QR-кодів, який дозволяє перевірити справжність «документів в смартфоні» в самому додатку. Про це в Facebook повідомив міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

Відео дня

«QR документа в Діє перевіряється смартфоном, для цього не потрібно окремих інструментів або програм. Але для більшого комфорту ми додали рідер QR-кодів відразу в Дії», — написав міністр.

Також він підкреслив, що новий функціонал допоможе миттєво перевірити дійсність документа.

«Це не тільки зручно, але й перш за все безпечно. Як і завжди — запит надійде просто в реєстр і відобразиться вся інформація», — заявив Федоров.

Нагадаємо, що офіційний запуск «паспорта в смартфоні» в Україні відбувся 22 квітня. Доступ до цифрових документів можуть отримати близько 16 млн власників біометричних закордонних паспортів, і понад 4,3 млн власників біометричних ID-карт, однак кількість користувачів Дія недавно досягло тільки 3 млн.

Своїм рішенням від 15 квітня Кабінет міністрів прирівняв цифрові паспорти до паперових аналогів, проте відповідні зміни в закон, який містить перелік і вид документів, що підтверджують громадянство України, так і не внесли. Це призвело до того, що визнавати цифрові паспорти можуть тільки держустанови.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X