Депутатів закликали спростити життя телекомникам

17 лютого 2021, 11:35

Американська торгова палата (AmCham) закликала депутатів підтримати в першому читанні два законопроєкти, які спростять операторам розвиток мережевої та цифрової інфраструктури.

Американська торгова палата в Україні закликала народних депутатів підтримати законопроекти, що спрощують операторам розвиток мережевої та цифрової інфраструктури. Про це йдеться в заяві на сайті AmCham.

Відео дня

Зокрема, депутатів просять підтримати в першому читанні два законопроекти:

  • № 4118 «Про внесення змін до Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту та електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" та інших законодавчих актів України щодо розвитку телекомунікаційних мереж»;
  • № 3410 «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна" (щодо розташування технічних засобів телекомунікацій).

"Обидва законопроекти забезпечать справедливі і збалансовані умови для розвитку мережевої і цифрової інфраструктури в країні і будуть сприяти реалізації ініціативи президента України Держава в смартфоні", - вважають в AmCham.

Законопроект № 4118 закріплює обов'язковість дотримання прозорих правил і забезпечення рівних можливостей доступу до об'єктів будівництва, транспорту та електроенергетики для всіх учасників телеком-ринку. Згідно з цим документом, плата за доступ до інфраструктури формується відповідно до затверджених урядом чіткими методиками.

«Такий підхід не лише унеможливить появу корупційних ризиків та надання переваг окремим провайдерам, але і поліпшить конкуренцію», - вважають в палаті.

Законопроект №3410 спрямований на врегулювання процесу розміщення технічних засобів телекомунікацій операторами і провайдерами на об'єктах інфраструктури, які перебувають у державній та комунальній власності.

Нагадаємо, що в червні минулого року Рада відмовилася підтримати в другому читанні законопроект про спрощення доступу операторів до об'єктів інфраструктури .

Закон Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж набрав чинності в 2017 році. Даний закон встановив правила надання доступу до інфраструктури відповідного об'єкта і методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта. Водночас оператори і провайдери телекомунікацій неодноразово підкреслювали, що норми цього закону не виконуються балансоутримувачами об'єктів інфраструктури.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X