Великий виробник мікросхем заявив, що дефіцит чипів триватиме до 2022 року
Найбільший контрактний виробник чипів TSMC вважає, що дефіцит чипів триватиме до 2022 року. Він уже зачепив автомобільну індустрію, виробництво смартфонів і консолей.
Тайванська TSMC попередила, що дефіцит чипів збережеться і в 2022 році. У компанії запевнили, що роблять все можливе, щоб підвищити продуктивність і зменшити нестачу мікросхем, пише Reuters.
«Ми придбали землю і обладнання та почали будівництво нових об'єктів. Ми наймаємо тисячі співробітників і розширюємо наші потужності на декількох об'єктах», — заявив СЕО компанії Сі Сі Вей.
TSMC є найбільшим контрактним виробником чипів, в число клієнтів компанії входять Apple, AMD, Qualcomm і Nvidia. Раніше цього місяця компанія заявила, що планує інвестувати $100 млрд протягом наступних трьох років для збільшення виробничих потужностей на своїх заводах.
Компанія також збільшила капітальні витрати на виробництво і розробку вдосконалених мікросхем приблизно до $30 млрд цього року. За словами Вея, клієнти TSMC планують нарощувати запаси напівпровідників, щоб забезпечити стабільність поставок через невизначеність у зовнішній політиці та ситуацію з пандемією.
У Nvidia і Intel також прогнозують, що дефіцит чипів триватиме до 2022 року. Так, в інтерв'ю The Washington Post СЕО Intel Пет Гелсінгер заявив, що дефіцит чіпів може зберегтися і після 2022 року.
Водночас у Nvidia припускають, що проблема нестачі напівпровідників поступово вирішиться після першого кварталу 2022 року.
У компанії попереджають, що дефіцит пропозиції на нові графічні процесори RTX 30-й серії збережеться до кінця поточного року.
Глобальний дефіцит чіпів виник на тлі пандемії коронавірусу, яка з одного боку привела до тимчасового закриття заводів з виробництва мікросхем, а з іншого — стала поштовхом для підвищеного попиту на різні гаджети — комп’ютери, ігрові приставки і смартфони. Оливи до вогню долили майнери.
Першими від ситуації на ринку мікросхем постраждали автовиробники, однак дефіцит зачепив і виробників мобільних телефонів і ігрових консолей.
Раніше повідомлялося, що глобальний дефіцит комп’ютерних чипів досяг критичної точки. Згідно з прогнозами, на повернення до нормальних темпів виробництва чипів піде 3−4 квартали, ще 1−2 квартали знадобиться, щоб привести ситуацію на ринку в норму.