Держбюджет-2021. На цифровізацію України виділили 1,8 млрд грн
У держбюджеті на наступний рік на цифровизацию України виділили 1,8 млрд грн. Правда, кошти на проведення інтернету в села урізали. (Оновлено)
В ухваленому Верховною Радою держбюджеті-2021 на цифровізацію України виділили 1,79 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.
У прийнятій версії держбюджету-2021 урізали фінансування на підключення до швидкісного фіксованого інтернету 6 тис. соціальних об'єктів в селах. Замість анонсованих на проєкт 850 млн грн виділили 500 млн. грн.
Ще 602 млн грн спрямують на Національну програму з інформатизації. В рамках цього проєкту будуть реалізовуватися ініціативи з цифрової трансформації в сферах охорони здоров’я та соціального захисту, освіти, містобудування, екології тощо.
Оновлено. 17 грудня в Мінцифри оновили дані про суму коштів на цифровізацію в госбюджтете-2021. Зокрема, була оновлена сума, яку виділять на електронне урядування — її зменшили до 317, 8 млн.
" У законопроєкті до першого читання на електронне урядування передбачалося 340 млн гривень. У зв’язку із набранням чинності Постанови КМУ щодо збільшення граничної чисельності працівників Міністерства з 1 січня 2020 року — з цих коштів додатково виділено 23 млн гривень на оплату праці працівників. Відтак, у поданому законопроєкті на другого читання на електронне врядування передбачено 317,8 млн гривень", — йдеться в повідомленні міністерства.
317, 8 млн грн (сума виправлена в зв’язку з виправленням в першоджерелі) планують витратити на розвиток мобільного застосування та порталу Дія, базових державних реєстрів. Зокрема, в планах міністерства:
- оцифроврування 200 найпопулярніших держпослуг;
- створення єдиної реєстрової платформи і запуск повноцінного реєстру народонаселення, модернізація і наповнення державного реєстру прав, реєстру об'єктів нерухомості, реєстру адрес.
- в першій половині 2021 року Мінцфіри планує запуск спеціального правового режиму ДіяСity;
- розвиток електронних довірчих послуг електронної ідентифікації;
- запуск нових курсів на освітньої платформі Дія.Ціфрова освіта;
- розвиток електронного документообігу в органах і системи електронної взаємодії Трембіта;
- розкриття пріоритетних наборів даних, що мають потужний антикорупційний і економічний ефект.
На розширення мережі ЦНАП в бюджеті передбачено 231 млн гривень. Міністерство планує організувати доступні центри надання адмінпослуг в кожній територіальній громаді.
Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила держбюджет-2021 на засіданні 15 грудня. Бюджет побудований на макропрогнозі, який Кабмін затвердив в кінці липня. Прогнозується, що номінальний ВВП складе 4,5 трлн грн, а його реальне зростання — 4,6%, інфляція буде на рівні 7,3%, середньомісячна зарплата становитиме 13,6 млн грн, рівень безробіття — 9,2%, експорт зросте на 2,9%, а імпорт — на 10,6%. Передбачається, що доходи бюджету в наступному році можуть скласти 1,084 трлн грн, видатки — 1,320 трлн грн.
