У BRDO розкритикували ідею зобов’язати громадян перевіряти легальність куплених телефонів

21 вересня 2021, 16:11

У BRDO виступили проти ініціативи, яка зобов’яже покупців самостійно перевіряти легальність смартфонів.

В Офісі ефективного регулювання BRDO розкритикували ідею перекласти зобов'язання перевіряти легальність придбаних телефонів на кінцевих покупців і назвали її неприпустимою.

Відео дня

Як говориться в повідомленні BRDO, така норма міститься в підготовлюваний законопроєкт про внесення змін до закону України Про електронні комунікації.

Йдеться про проєкт закону, який було опубліковано для ознайомлення на сайті «цифрового» комітету парламенту в серпні цього року.

В Офісі ефективного регулювання вважають, що цей документ містить норми, що ускладнюють можливості громадян купувати мобільні телефони та інше термінальне обладнання.

Експерти BRDO вважають неприпустимими запропоновані зміни і звернулися до профільного комітету Верховної Ради з відповідним листом, йдеться в повідомленні.

Зокрема, законопроект передбачає, що якщо користувач придбав мобільний телефон, IMEI якого не було внесено до реєстру ідентифікаторів зі статусом дозволеного до застосування в мережі мобільного зв'язку, він через кілька місяців втратить можливість ним користуватися або змушений буде змінювати статус телефону самостійно.

«Фактично, на кінцевих користувачів покладається обов'язок з'ясовувати законність походження правомірно придбаних ними пристроїв, інакше вони несуть ризики бути відключеними від мережі», - відзначили в BRDO.

Відзначається, що законопроєкт покладає на кінцевих користувачів обов'язок самостійно змінювати статус придбаних пристроїв з «тимчасово дозволених» на «дозволені до застосування в електронній комунікаційної мережі», для телефонів, куплених за кордоном і ввезених на територію України як особисті речі.

Для цього вони повинні самостійно звертатися до уповноважених органів і підтверджувати факт придбання телефону або перетину кордону.

У BRDO вважають, що законопроект не враховує того, що багато громадян не мають можливості і навички для застосування такого заходу.

«Можна припустити, що цією нормою скористаються і недобросовісні імпортери, які будуть продавати обладнання разом з чеком на його придбання (Реальним або підробленими) або змінювати статус IMEI за допомогою підставних осіб, реально які перетинали державний кордон. Тому можливість реальної боротьби з "сірим імпортом" за допомогою нововведень законопроєкту є сумнівною », - вважають в Офісі ефективного регулювання.

Нагадаємо, що законопроект про електронні комунікації був прийнятий у другому читанні в грудні минулого року.

Закон визначає повноваження держави щодо управління та регулювання діяльності в сфері електронних комунікацій. Він встановлює права, обов'язки та засади відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у даній діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Президент Володимир Зеленський підписав закон в січні 2021 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X