Блокування інтернет-сайтів ефективне тільки у Північній Кореї – ІнАУ

31 травня 2017, 13:50
1428
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лише Північна Корея добилася певних успіхів у контролі за інтернетом, вважають в ІнАУ

Інструменти для обходу заборони російських інтернет-ресурсів можуть нести небезпеку

Блокування соціальних мереж із Російської Федерації (РФ) різко збільшило зацікавлення українських інтернет-користувачів до інструментів для подолання цієї заборони. Однак недостатня комп’ютерна грамотність несе значні загрози для тих, хто вирішить скористатися ненадійними сервісами. Про це сьогодні на прес-конференції заявило керівництво Інтернет Асоціації України (ІнАУ).

Президентський указ, який заборонив ВКонтакте та Однокласники, а також сервіси Mail.ru й Яндекс, викликав інтерес українців, зокрема, до технології віртуальних приватних мереж (VPN, Virtual Private Network). Яка дозволяє створити ніби виділений потік у загальному інтернет-каналі.

Голова правління ІнАУ Олександр Федієнко зазначив, що використання VPN несе загрозу для самого користувача, ніби "повністю оголюючи" його комп’ютер. Тому, порадив він, для застосування подібних інструментів потрібно значно підвищити свою комп’ютерну грамотність.

Максим Тульєв, голова комітету з питань захисту прав людини і свободи слова ІнАУ, застеріг від використання безкоштовного VPN. Адже, за його словами, ця технологія вимагає коштів як для підтримання відповідних серверів, так і для забезпечення пропускної здатності підключених до них інтернет-каналів. "Якщо якась компанія заявляє, що надає безкоштовний VPN, то варто задуматися, а на чому ж вона заробляє?" – поставив риторичне питання Тульєв.

Серед найнадійніших способів отримати доступ до будь-яких сайтів він назвав захищений інтернет-оглядач TOR, а також Opera та Chrome з відповідними розширеннями.

За його словами, світова практика свідчить про неефективність будь-яких блокувань у всесвітній мережі. Наприклад, принцип чорного списку – заборона певних сайтів – обходиться дуже легко. А от використання білого списку – коли можна відвідувати лише певну кількість дозволених інтернет-ресурсів – дає найкращий ефект. Саме такий підхід використовує Північна Корея, розповів він.

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс
Країни

Вчора, 19:27

article_img
Небезпечна слава. Через вірусне відео та зустріч із Мессі семирічний афганський хлопчик став ціллю талібів
Події

Вчора, 19:43

article_img
Джокер Зеленський, похорон марсохода і шановні знавці. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua

Головне

Події

Сьогодні, 12:38

article_img
Напади на культові споруди УПЦ МП координує ФСБ РФ - Грицак
Геополітика

Сьогодні, 17:14

article_img
Міністри ЄС ухвалили рішення щодо агресії РФ в Азовському морі
Геополітика

Сьогодні, 06:36

article_img
Трамп не повірив даним розвідки щодо КНДР через слова Путіна - екс-глава ФБР