Втеча з Мінська. Як переїзд білоруських айтішників до України змінює IT-ринок

29 листопада 2020, 10:10
НВ Преміум

На тлі протестів і репресій у Мінську кілька тисяч білоруських айтішників покинули батьківщину. Нові робочі місця для сотень із них знайшлися в Україні. Далі може бути і більше, пише журнал НВ.

До кінця літа в Мінську спокійно й успішно працював один із чотирьох офісів компанії Gismart — міжнародного розробника і видавця мобільних ігор і розважальних застосунків. У ньому працювало понад 300 співробітників. Але із серпня, коли в Білорусі почалося протистояння Олександра Лукашенка і звичайних громадян, незадоволених масовими фальсифікаціями під час президентських виборів, двадцять працівників перемістилися південніше — вони поповнили київський офіс компанії, що знаходиться у бізнес-центрі Леонардо на вулиці Богдана Хмельницького.

Відео дня

«Ми продовжуємо активно розширювати команду в Україні. І водночас відкрили можливість релокації [переїзду зі збереженням робочого місця] до Києва для співробітників із Мінська», — розповів НВ Дмитро Липницький, CEO і співзасновник Gismart.

Від'їзд із білоруського офісу стартував тоді, коли у країні кілька днів фактично був відсутній заблокований владою інтернет. «Ми заздалегідь дізналися про можливі перебої в роботі інтернету і тимчасово релокували 16 співробітників, частину UA- і маркетингової команди, які працюють над створенням і управлінням рекламними кампаніями для наших ігор і застосунків», — каже Липницький.

Це рішення допомогло компанії уникнути фінансових втрат, пояснює він. Виводити весь свій офіс із Білорусі Gismart поки не планує. «Продовжуємо спостерігати за ситуацією, але релокейт-програма працює і частина співробітників перебуває на стадії підготовки до переїзду», — розповідає Липницький. За його словами, програма включає компенсацію витрат на переїзд, фінансовий бонус на перший час проживання, юридичну й організаційну підтримку для співробітників, їхніх пар або сімей.

Також компанія пропонує пройти курси української мови, щоб співробітники могли швидше адаптуватися у новому для себе середовищі. IТ-підприємець зазначає, що знає про кілька інших фірм, які вже повністю або частково перенесли свій бізнес із Білорусі.

За даними НВ, в Україну приїхали, наприклад, приблизно 500 співробітників компанії Wargaming, розробника відомої у світі гри World of Tanks, але в самій компанії це питання не коментують.

У компанії Viber, яка розвиває популярний у Східній Європі месенджер, у Білорусі є два офіси, в яких зайняті 120 співробітників. «Починаючи із серпня було затримано 15 співробітників Viber. Зараз більшість із них на волі», — каже Анна Знаменська, директорка з розвитку бізнесу Rakuten Viber. Рішення про переїзд співробітників білоруських офісів компанія поки не приймала, але не відкидає такого повороту подій у майбутньому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X