Економіка Білорусі втратила $ 170 млн за три дні без інтернету

12 серпня 2020, 18:09

Можливість відключати країну від інтернету є у двох підконтрольних уряду компаній — Белтелекома і Національного центрі обміну трафіком.

Економіка Білорусі щодня втрачала $56,4 млн через відключення інтернету по всій країні на тлі масових протестів проти чинного лідера Олександра Лукашенка. За три дні без інтернету збитки склали $169,2 млн.

Відео дня

Суму збитків ряд білоруських ЗМІ підрахували за допомогою сервісу Cost of Shutdown Tool неурядової організації в сфері безпеки NetBlocks.

Також організація підтвердила серйозні проблеми з інтернетом, які виникли в Білорусі з 9 серпня. Відзначається, що можливість відключати країну від інтернету є всього у двох компаній і обидві вони підконтрольні уряду.

Як уточнює російський Forbes, законодавство Білорусі встановлює контроль держави над точками, в яких інтернет «перетинає кордони». Цими виходами розпоряджаються дві держкомпанії - Белтелеком і Національний центр обміну трафіком.

У той же час білоруський мобільний оператор A1 запропонував своїм абонентам компенсацію за відключення Інтернету в період з 9 серпня по 11 серпня включно. Про це оператор повідомив на своєму сайті . Компенсація торкнеться абонентів мобільного зв'язку, домашнього інтернету та цифрового телебачення VOKA. Залежно від тарифного плану, компенсації можуть скласти від 30% до 100%.

Нагадаємо, що в Білорусі 9 серпня пройшли вибори президента, які з перших днів виборчої кампанії супроводжувалися масовими протестами проти чинного лідера Олександра Лукашенка.

У ЦВК Білорусі стверджують, що перемогу здобув Олександр Лукашенко (80,08% голосів), опозиційний кандидат Світлана Тіхановском нібито набрала 10,09% голосів.

Опозиція не згодна з оголошеними результатами і вважає, що перемогу здобула Тіхановском.

Після закриття виборчих дільниць по всій Білорусі почалися масові протести. У Мінську та інших містах акції протесту переросли в зіткнення протестуючих з силовиками і обернулися жорсткими затриманнями. Застосовувалися водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати. Акції протесту продовжилися також 10, 11 і 12 серпня.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X