Закручують гайки. Байден підписав закон, який забороняє Huawei отримувати ліцензії у США

12 листопада 2021, 14:01

Президент США Джо Байден підписав закон про посилення обмежень США щодо Huawei та ZTE.

Президент США Джо Байден підписав закон, який забороняє китайським компаніям Huawei та ZTE отримувати ліцензії на нове обладнання від регулюючих органів США, повідомляє Reuters.

Відео дня

Ці компанії визнані загрозою національній безпеці США.

Новий закон вимагає від Федеральної комісії зв'язку (FCC) більше не розглядати та не затверджувати будь-які заявки на дозвіл для обладнання, що становить неприйнятний ризик для національної безпеки.

Зазначається, що з 2018 року Комісія схвалила понад 3000 таких заявок від Huawei. У FCC зазначають, що новий закон «допоможе гарантувати, що небезпечне обладнання таких компаній, як Huawei та ZTE, більше не може бути підключене до американських комунікаційних мереж».

Підписаний Байденом закон про безпечне обладнання є останнім зусиллям уряду США щодо боротьби з китайськими телекомунікаційними та технологічними компаніями. Наприкінці жовтня його було одноголосно схвалено Сенатом США, а раніше того ж місяця — Палатою представників США.

Зазначається, що Байден підписав закон за кілька днів до очікуваного віртуального саміту із лідером КНР Сі Цзіньпіном. Як пише Reuters, зустріч двох лідерів очікується у понеділок, 15 листопада. Вона пройде на тлі напруженості з приводу торгівлі, прав людини та військової діяльності.

Нагадаємо, що у липні минулого року Федеральна комісія зв'язку США офіційно оголосила китайські телекомунікаційні компанії Huawei та ZTE загрозами національній безпеці.

У травні 2019 року США внесли китайську Huawei до чорного списку, обмеживши діяльність компанії на американському ринку та заборонивши американським держструктурам використовувати обладнання Huawei. 14 травня 2020 року США продовжили санкції проти Huawei ще на рік.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X