Байден ввів у дію закон про субсидії на $52 млрд для виробництва чіпів

26 серпня 2022, 11:35
Джо Байден (Фото:REUTERS/Evelyn Hockstein)

Джо Байден (Фото:REUTERS/Evelyn Hockstein)

Президент США Джо Байден підписав указ про імплементацію закону про субсидії на виробництво напівпровідникових мікросхем.

Президент США Джо Байден підписав указ про набуття чинності законом про субсидії для виробництва напівпровідників на $52 млрд, передає Reuters.

Ініціатива Чіпи та наука також включає інвестиційний податковий кредит для заводів з виробництва чіпів, який оцінюється у $24 млрд.

Відео дня

Білий дім повідомив, що Міністерство торгівлі запустило сайт CHIPS.gov. — відомство виділятиме кошти на виробництво чипів.

Указ Байдена встановлює шість основних пріоритетів для керівництва реалізацією та засновує міжвідомчу раду з реалізації програми.

Головуватиме в раді директор Національної економічної ради Брайан Діз, радник Байдена з питань нацбезпеки Джейк Салліван та виконувач обов'язків директора Управління науково-технічного управління Алондра Нельсон.

До ради увійдуть Держсекретар США, міністри оборони, торгівлі, казначейства, праці та енергетики.

« Субсидуючи виробництво чіпів у США та розширюючи фінансування досліджень, закон має на меті подолати постійний дефіцит, який торкнувся всього: від автомобілів та зброї до пральних машин та відеоігор», — пише агентство.

У Білому домі заявили, що програма « включатиме ретельний аналіз заявок, а також сувору відповідність вимогам підзвітності, щоб гарантувати, що кошти платників податків захищені та витрачаються раціонально».

Критики такого рішення стверджували, що законопроект є подарунком прибутковим компаніям із виробництва мікросхем, які раніше закрили заводи у США. У свою чергу, Байден заявив, що « Цей закон не роздає компаніям чисті чеки».

Раніше повідомлялося, що дефіцит мікропроцесорів у деяких секторах був штучним.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X