Чек на $5000 за кіно на мільярд. Автори коміксів намагаються домогтися виплат за використання їх персонажів у фільмах Marvel і DC

14 серпня 2021, 08:30

Автори коміксів Marvel і DC незадоволені розміром виплат від кіностудій, за створених ними персонажів коміксів, фільми з якими збирають в прокаті мільярд доларів.

Автори коміксів Marvel і DC, за якими голлівудські студії випустили касові блокбастери, намагаються домогтися від студій виплати за використання створених ними героїв в кіно, пише The Guardian.

Відео дня

Як пише видання, творці популярних персонажів для коміксів не завжди отримують достатню винагороду, коли створений ними персонаж стає одним з героїв кіновсесвіту, фільми якої сукупно заробили в прокаті близько $20 млрд.

За даними джерел The Guardian, коли робота письменника або художника займає чільне місце в фільмі Marvel, практика компанії полягає в тому, щоб відправити творцеві запрошення на прем'єру і чек на $5000. Цю суму виданню підтвердили три різних джерела.

Відзначається, що у авторів коміксів немає зобов’язання бути присутнім на прем'єрі або використовувати отримані $5000 на дорогу\проживання. Співрозмовники видання описали цю практику як мовчазне визнання того, що компенсація підлягає виплаті. В Marvel відмовилися коментувати ситуацію виданню.

Кілька джерел, які працювали з Marvel також говорять, що винагорода за внесок у франшизу варіюється між відсутністю виплат, чеком на $5000, або в окремих випадках — «спеціальним контрактом на персонажа». Він дозволяє декільком вибраним авторам вимагати винагороду за використання створених ними історій або героїв.

У рідкісних випадках колишні сценаристи і художники коміксів отримують керівні або продюсерські посади на фільмах або серіалах студії.

«Мені запропонували [спеціальний контракт на персонажа], який був дійсно жахливий, але вибір був між ним і нічим. А потім, замість того, щоб віддати належне, вони відправляють лист подяки і кажуть: «Ось трохи грошей, які ми вам не винні!» А це п’ять тисяч. А ви кажете: «Фільм приніс мільярд доларів», — розповів виданню один з авторів Marvel, який попросив не називати його імені.

Крім того, за даними The Guardian в додатку для «спеціального контракту на персонажа», творці коміксу можуть офіційно запитати Marvel, чи мають вони право на додаткові виплати за створеного ними героя. У формі заявки Marvel прямо залишає за собою право повідомити творцям, що їхні персонажі недостатньо оригінальні для отримання бонусу, попередивши, що «рішення є остаточними» і оскарженню не підлягають. DC використовує ту ж міру.

Автори коміксів працюють у штаті і за умовами контракту з видавництвом отримують фіксовану зарплату плюс відсоток від продажів створених ними коміксів. Також Marvel і DC спонукають популярних авторів і художників не йти до конкурентів, обіцяючи стабільну зайнятість і додаткову винагороду, в разі якщо створений ними персонаж або сюжетна лінія стане основою для фільмів, серіалів або брендованої продукції.

За даними The Guardian у видавництва DC є шаблонний внутрішній контракт, який гарантує додаткові виплати авторам при використанні їх персонажів в кіно і серіалах. Журналістам вдалося ознайомитися з документом.

За словами співрозмовників видання, контракти в Marvel схожі, але їх важче знайти — деякі автори цього видавництва коміксів навіть не знали про їх існування.

В Marvel прокоментували ситуацію виданню, заявивши, що автори можуть звертатися в компанію з приводу контрактів в будь-який момент і додали, що постійно спілкуються зі сценаристами і художниками як старих, так і нових коміксів.

Питання справедливої оплати хвилює не тільки творців коміксів, але і акторів популярних комікс-франшиз. В кінці липня АТРІС Скарлетт Йоханссон подала в суд на компанію Disney через рішення компанії випустити фільм Чорна вдова, де актриса зіграла головну роль, на Disney + одночасно з виходом в кінотеатрах.

Йоханссон, яка виконала у фільмі головну роль і була испольнительной продюсеркой картини стверджує, що таке рішення негативно позначилося на касових зборах фільму, в той час як частина її гонорару за фільм складається з відсотка від касових зборів.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X