Франція отримає 2,8 млрд євро від продажу частот для 5G

2 жовтня 2020, 10:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Франції чотири мобільних оператори заплатять 2,8 млрд євро за частоти для розвитку 5G.

Франція отримає близько 2,8 млрд євро ($ 3,3 млрд) виручки в бюджет від продажу спектра частот 5G на аукціоні, який завершився 1 жовтня. Про це з посиланням на французького телеком-регулятора пише Reuters.

Відео дня

За підсумками аукціону чотири мобільні оператори Orange, Altice Europe's SFR, Bouygues Telecom і Iliad розподілили між собою 11 блоків з частотою 10 МГц. Компанія Orange викупила чотири блоки, SFR - три, оператори Bouygues Telecom і Ilia викупили по два блоки.

Відзначається, що в ході 17 раундів і трьох днів аукціону вартість одного блоку зросла до 126 млн євро. Загальна сума, виручена на аукціоні, склала 1,39 мільярда євро.

Всього було продано 310 мегагерц (МГц). Раніше французький уряд вже погодився продати блок 50 МГц кожному оператору зв'язку за 350 млн євро цілому за 1,4 млрд євро).

Таким чином, загальна вартість всього спектра склала 2,8 млрд євро. За час торгів вона зросла на 630 млн з мінімальної ціни, встановленої урядом.

Нагадаємо, що в липні цього року Франція не планувала забороняти операторам використовувати обладнання Huawei. Однак в кінці серпня стало відомо, що влада країни не продовжуватимуть операторам ліцензії на його використання

Крім того, уряд ФРН планує посилити нагляд над постачальниками телекомунікаційних мереж в питанні розвитку 5G , що ускладнить китайської Huawei можливість закріпитися на найбільшому європейському ринку. За даними Reuters країна, ймовірно, не буде безпосередньо забороняти Huawei, але «в кінцевому підсумку задушить його бюрократією».

У Британії, яка вирішила повністю відмовитися від обладнання Huawei в мережі 5G, великий контракт на розвиток мереж виграла фінська Nokia.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X