Американський регулятор готує антимонопольний позов проти Facebook — WSJ

16 вересня 2020, 14:09

Федеральна торгова комісія (FTC) більше року розслідує поведінку Facebook в питанні усунення конкурентів з ринку.

Федеральна торгова комісія США планує до кінця 2020 року подати антимонопольний позов щодо Facebook. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела.

Як пише видання, комісія більше року займається розслідуванням, заснованому на побоюваннях про те, що Facebook використовує свою позицію на ринку, щоб перешкоджати роботі конкурентів.

Відео дня

За даними джерел видання, підсумкове рішення з приводу позову щодо Facebook ще не прийнято. Відзначається, що комісія не завжди подає позови, навіть якщо готується до цього і проводить розслідування.

Для подачі позову в його користь повинні проголосувати більшість членів комісії, в яку входять три члена Республіканської партії і два представника Демократичної партії.

Деталі, що стосуються правової основи позову виданню з'ясувати не вдалося.

В рамках розслідування комісія отримала в минулому місяці свідчення від СЕО і засновника Facebook Марка Цукерберга.

Відзначається, що в ході попереднього розслідування FTC, що стосувалося неналежного використання особистих даних користувачів соцмережі Цурекберг свідчень не давав. Тоді компанія погодилася виплатити рекордний штраф в розмірі $ 5 млрд.

Про те, що комісія проводить розслідування відносно Facebook компанія повідомила в 2019 році. За даними WSJ, однією з цілей розслідування є спроба з'ясувати, чи була у Facebook стратегія, яка полягала в купівлі потенційних суперників з метою усунути майбутні загрози з точки зору конкуренції.

Нагадаємо, що в липні цього року Facebook подав позов до антимонопольному органу ЄС через запитів, які можуть привести до розкриття особистих даних співробітників компанії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X