Справа Cambridge Analytica. Акціонери Facebook звинуватили компанію у виплаті багатомільярдного штрафу регулятору заради захисту Цукерберга

22 вересня 2021, 14:20

Акціонери Facebook заявляють, що члени правління компанії прийняв рішення про угоду з Федеральною торговою комісією і виплати $5 млрд штрафу у справі Cambridge Analytica заради захисту Марка Цукерберга від особистої відповідальності у цій справі.

Акціонери Facebook стверджують, що угода компанії з Федеральною торговою комісією, яка передбачала виплату $5 млрд у справі про витік даних Cambridge Analytica, передбачала відмову регулятора від позову щодо особисто Марка Цукерберга.

Відео дня

Про це йдеться в позовах акціонерів Facebook, поданих в цивільний суд штату Делавер, повідомляє видання Politico.

У позовах йдеться, що члени правління Facebook дозволили компанії переплатити штраф, щоб захистити СЕО та засновника компанії Цукерберга.

«Цукерберг, Сандберг та інші директора Facebook погодилися на багатомільярдні врегулювання з Торгової комісією в якості прямого винагороди за послугу, щоб захистити Цукерберга від згадки в скарзі FTC, особистої відповідальності та необхідності давати свідчення», - стверджується в одному з позовів.

За заявою акціонерів, не здійснив контролю над «необмеженими повноваженнями» пана Цукерберга і «заплатив мільярди доларів з корпоративної скарбниці Facebook, щоб позбутися від проблем».

Нагадаємо, що в липні 2019 року Федеральна торгова комісія США підтвердила рекордний штраф в $5 млрд, який має виплатити соцмережа Facebook за порушення приватності користувачів.

Тоді повідомлялося, що в Facebook вже очікували штраф в такому розмірі, оскільки керівництво соцмережі оцінило одноразові витрати в розмірі від $ 3 до $ 5 млрд, які знадобилися для розслідування FTC.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X