Акції Activision Blizzard дешевшають, а співробітники вимагають звільнити СЕО Боббі Котика після розслідування WSJ

17 листопада 2021, 15:26

Акції каліфорнійського розробника відеоігор Activision Blizzard подешевшали на 6% на тлі публікації розслідування WSJ про причетність президента компанії Боббі Котіка до скандалу з домаганнями.

Понад 100 нинішніх та колишніх співробітників компанії Activision Blizzard, яка займається розробкою відеоігор, вимагали відставки СЕО Боббі Котика після публікації розслідування The Wall Street Journal про те, як він реагував на скарги щодо сексуальних домагань, передає Інтерфакс.

Відео дня

Як пише WSJ із посиланням на джерела, Котик як мінімум у кількох випадках знав про скарги співробітниць про домагання, але нічого не робив. Також співрозмовники видання описували випадки, коли СЕО Activision Blizzard сам жорстоко поводився з підлеглими.

Видання пише, що в 2018 році топменеджер Activision Blizzard отримав e-mail від адвоката колишньої співробітниці однієї з студій, що належать компанії, яка звинуватила в сексуальному насильстві свого начальника-чоловіка. Як пише WSJ, Котик не став проводити внутрішнє розслідування і не повідомив ради директорів про ситуацію. Компанія досягла позасудового регулювання протягом кількох місяців.

Також видання пише про скарги іншої співробітниці на сексуальні домагання з боку іншого співробітника Sledgehammer. Йшлося про приставання на корпоративній вечірці. Співробітника відправили на два тижні в оплачувану відпустку і дозволили залишитися в Activision на іншій посаді. Свою поведінку він пояснив великою кількістю алкоголю.

Крім того, видання пише, що у 2006 році одна з помічниць Котика поскаржилася, що він переслідував її та залишив їй голосове повідомлення, в якому погрожував вбивством. Цей інцидент врегулювали у позасудовому порядку.

У Activision Blizzard заявили, що Боббі Котик «як правило, не бере участі в прийнятті рішень про найм, компенсацію або звільнення більшості співробітників».

Однак видання навело приклад ситуації, в якій саме СЕО виступив на захист менеджера Activision Treyarch Дена Бантінга, якому загрожує звільнення через звинувачення у домаганнях.

У керівництві Activision Blizzard заперечують, що знали про ситуацію в компанії, у раді директорів заявили, що шоковані деякими оприлюдненими фактами.

Котирування компанії впали на 6% після виходу публікації.

Каліфорнійська Activision є другою за капіталізацією публічною компанією з виробництва відеоігор. В Activision працює близько 10 000 співробітників. За останні 10 років ринкова вартість компанії зросла з $14 млрд до $54 млрд. СЕО компанії Боббі Котика є одним з найбільш високооплачуваних у США.

Раніше повідомлялося, що Комісія з цінних паперів викликала до суду керівництво компанії Activision Blizzard, відомої своїми іграми Call of Duty та World of Warcraft, включаючи СЕО компанії Боба Котика.

У липні цього року Департамент справедливого працевлаштування та забезпечення житлом Каліфорнії (DFEH) подав позов проти розробника відеоігор Blizzard Entertainment та її власника Activision Blizzard, у якому компанію звинуватили у створенні «культури студентського братства», через що співробітниці ставали жертвами «постійних сексуальних домагань» та дискримінації за статевою ознакою.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У вересні Activision Blizzard пішов на угоду з Комісією з рівних можливостей при працевлаштуванні та створить фонд на $18 млн для виплат для компенсації та відшкодування збитків постраждалим від харрасменту та дискримінації.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X