Безпечні гроші. Як українська компанія Ajax Systems вийшла на ринки 120 країн і замахнулася на IPO

20 лютого 2021, 09:09
NV Преміум

Українська технологічна компанія Ajax Systems, що спеціалізується на різних охоронних системах, здобувши успіх на 120 ринках світу, вийде на IPO, пише журнал НВ.

Плюс 200 працівників на новому заводі, нещодавно відкритому на лівому березі Дніпра; третій офіс досліджень і розробок — цього разу у Вінниці; партнерство з великим дистриб’ютором у ПАР. Усе це новини від Ajax Systems, українського розробника і виробника охоронних систем, тільки за півтора місяця 2021 року.

Відео дня

Але найобговорюванішим у профільних ЗМІ стало ще одне повідомлення від цієї компанії: в Ajax Systems заявили, що в 2023-му вони вийдуть на ІРО [первинне публічне розміщення акцій на біржі]. А щоб виглядати привабливо для інвесторів, вітчизняні розробники мають намір наростити продажі вчетверо.

Свій оборот Ajax не розкриває. Але, за словами експертів, річний виторг приблизно від $100 млн дає підстави думати в напрямку первинного розміщення. «Це вважається тим типом компаній, в якому зацікавлені інвестори», — вважає Андрій Дегелер, журналіст галузевого видання Tech.eu.

У компанії, яка бурхливо розвивається вже й за межами пострадянського простору (вона представлена в 120 країнах), високі шанси стати публічною, впевнений Євген Сисоєв, керівний партнер українського венчурного фонду AVentures Capital. На його думку, вартість Ajax, імовірно, вже багато разів зросла з 2018 року, коли її оцінювали в $100 млн.

«В Україні були успішні IPO в середині 2000-х — наприклад, МХП або Kernel в агросекторі, Ferrexpo в металургії. З IT — Cupid, сервіс знайомств Максима Полякова, після чого був делістинг, — каже Сисоєв. — Вже давно не було значного IPO української компанії».

З погляду розмірів бізнесу, зростання, географії, операцій, Ajax Systems готова до світових майданчиків — не тільки до Варшавської фондової біржі, а, наприклад, до Лондонської та інших, вважає Андрій Колодюк, керівний партнер AVentures Capital.

Показати ще новини
Радіо NV
X