Оператори «великої трійки» почали рефармінг частот для 4G

19 червня 2020, 10:58

Оператори Київстар, Vodafone Україна і lifecell провели спільний обмін частотами в Закарпатській області. До кінця літа планують провести рефармінг ще в восьми областях на заході України.

Українські мобільні оператори «Великої трійки» 19 червня почали рефармінг частот в діапазоні 900 МГц. Про це йдеться в повідомленні оператора Київстар.

Спільний обмін частотами оператори Київстар , Vodafone Україна і lifecell проводять відповідно до Указу Президента України № 497 Про деякі заходи щодо поліпшення доступу до мобільного Інтернету і затвердженої телеком-регулятором Дорожньої карти заходів по рефармінгу.

Відео дня

В результаті обміну частотами кожен з операторів зможе використовувати суцільні смуги радіочастот, достатні для можливості впровадження та використання сучасного стандарту четвертого покоління мобільного зв'язку.

«Використання "низьких" радіочастот забезпечить мобільним операторам можливість впроваджувати зв'язок 4G по всій країні, в тому числі в населених пунктах з кількістю населення від 2000 осіб, сільській місцевості та на автошляхах», - йдеться в повідомленні Київстар.

Синхронний обмін радіочастотами діапазону 900 МГц оператори провели на території Закарпатської області. До кінця літа 2020 року оператори планують провести рефармінг ще в восьми областях на заході України. Рефармінг в інших областях країни Київстар, Vodafone Україна і lifecell планують до кінця поточного року.

Відзначається, що для налаштування базових станцій GSM900 на LTE900 оператори на короткий час відключають і перезавантажують своє обладнання. Роботи по налаштуванню обладнання проводяться вночі - при мінімальному навантаженні мережі.

Нагадаємо, що в жовтні 2019 роки чотири мобільні оператори Київстар, Vodafone Україна , lifecel і Інтертелеком на форумі в Маріуполі підписали меморандум про покриття всієї України інтернетом. Документ передбачає реорганізацію радіочастот в діапазоні 900 МГц.

У грудні 2019 року перерозподіл частот погодив АМКУ, а в лютому поточного року рішення про перерозподіл частот в діапазонах 800-900 МГц прийняв Кабмін.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X