Майже половина білоруських стартапів планує покинути країну — опитування

26 жовтня 2020, 11:12

Согласно опросу стартап-хаба Imaguru, более 35% белорусских стартапов рассматривают переезд в Украину. Это самый популярный вариант из всех представленных стран.

Згідно з опитуванням стартап-хабу Imaguru, 45% білоруських стартапів планують покинути країну. Про це повідомляється сайт Bel.biz.

Також зазначається, що з стартапів, які вже відчули негативні наслідки кризи викликаного подіями серпня-вересня 2020 року, таке рішення прийняли 64% компаній.

Відео дня

«З них вже релоціровалісь повністю або частково 49% компаній, відповідно, найближчим часом планує релоціроваться 51%», - уточнює видання.

Серед найпопулярніших країн для релокації білоруські стартаперів називають Україну, Польщу, інші країни ЄС і Литву. При цьому, релокацію в Україну розглядають 35,7% опитаних. на другому місці за популярністю серед білоруських стартапів виявилася Польща -15,7%, на третьому - інші країни ЄС - 13,4%.

Відзначається, що пільги, які стартапи отримують в Білорусі як резиденти Парку Високих Технологій (спеціальний податково-правовий режим для розвитку IT-бізнесу) більше не утримують компанії в країні.

Як пише видання, більшість стартапів впевнені, що ПВТ мав би захистити компанії галузі і з подивом оцінюють позицію Парку в чинному кризі.

Опитування проводилося стартап-хабом Imaguru на початку жовтня 2020 року серед засновників стартап-компаній. В опитуванні взяло участь 208 засновників і співзасновників білоруських стартап-компаній.

Нагадаємо, що нещодавно ЗМІ повідомили, що геймдев-компанія Wargaming перевезла до Києва близько 200-300 розробників з мінського офісу. Раніше білоруська IT-компанія PandaDoc, засновник якої Микита Мікадо підтримував протести, заявила про відкриття офісу в Україні. Серед проблем релокації співробітників в Україні засновник PandaDoc називав отримання посвідки на проживання. За його словами, через ФОП білоруські програмісти не можуть претендувати на посвідку на проживання і через 90 днів змушені виїжджати з країни.

На початку жовтня цього року президент України Володимир Зеленський доручив спростити працевлаштування IT-фахівців з Білорусі. У відповідь білоруський МЗС викликав українського посла Ігоря Кизима . У РБ порахували, що указ Зеленського порушує загальноприйняті правові норми і поширює свою дію на громадян сусідньої держави.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X