Нацрада перевірить «Плюси» через дружину Медведчука

12 листопада 2020, 19:24

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призначила позапланові безвиїзні перевірки 12 ліцензіатів групи 1+1 media через поширену в ЗМІ інформацію щодо кінцевих бенефіціарів цих компаній.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Таке рішення Нацрада прийняла 12 листопада. Позапланові перевірки були призначені за зверненням виконавчої директорки громадської організації Центр протидії корупції Дар'ї Каленюк і колективного звернення групи громадських організацій ̶ Інституту масової інформації, Детектора медіа та Інституту демократії ім. Пилипа Орлика.

Відео дня

Як зазначає регулятор, з цих звернень, а також поширеною в ЗМІ інформацією, стало відомо, що кінцевим бенефіціарним власником Bolvik Ventures LTD (ТОВ Болвік Венчерз ЛТД) є громадянка України Марченко Оксана Михайлівна - дружина одного з лідерів партії ОТЗЖ Віктора Медведчука.

Однак у звітній інформації про структуру власності цих компаній, яка була подана до Нацради, станом на 31 грудня 2019 року, 100% -ним власником Bolvik Ventures LTD через Menealos Sazos вказано Суркіса Ігор Рахмілевіч.

Нацрада бачить в цій ситуації ознаки порушень вимог частини четвертої статті 12 та пункту «А» частини першої статті 59 Закону України Про телебачення і радіомовлення.

Для вивчення всіх обставин Нацрада призначила позапланові безвиїзні перевірки таким ліцензіатам:

 • ТОВ ТРК Студія 1+1 (Логотип 1+1)
 • ЗАТ Телекомпанія ТЕТ (Логотип ТЕТ)
 • ТОВ Гравіс-кіно (Логотип 2+2)
 • ТОВ Реал ІСТЕЙТ-ТВ (Супутникове телебачення - логотип Бігуді; багатоканальне телебачення - логотип 2+2)
 • ТОВ ТРК Жіса (Логотип 2+2 Жиса)
 • ТОВ ТАК ТВ + (Логотип 2+2 Миколаїв)
 • ТОВ Компанія ІРТК ТОР (Логотип 2+2 ТОР);
 • ТОВ ТРК ТВ Стимул (Логотип 2+2 ТВ-СТИМУЛ)
 • ТОВ ТРК ТЕТ (Ефірне телебачення логотип 2+2 S-ТЕТ; багатоканальне телебачення - логотип УНІАН. Харк)
 • ТОВ ТРК Алекс ТВ (Логотип УНІАН. Запоріжжя)
 • ТОВ ТРК Кварц (Багатоканальне телебачення - логотип УНІАН. Нікополь; ефірне телебачення - логотип К, Кварц)
 • ТОВ ТРК ТЕТ-Дніпропетровськ (Логотип УНІАН. Дніпро).

Перевірки планують провести в період з 26 листопада по 10 грудня 2020 року. Також Нацрада зобов'язала компанії до 1 грудня цього року надати оновлену інформацію про структуру власності і актуальні документи, що підтверджують приналежність іноземним юридичним або фізичним особам корпоративних прав в суб'єкті інформаційної діяльності.

Нагадаємо, 10 червня цього року програма Схеми: корупція в деталях повідомила, що кум президента РФ Володимира Путіна, нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук вказав в декларації компанію-фігуранта в структурі власності ТОВ Телерадіокомпанія Студія 1+1 .

Згідно з інформацією, яку вказав Медведчук у своїй майновій декларації, його дружина Оксана Марченко - кінцева бенефіціарним власниця компанії Bolvik Ventures Ltd з Британських Віргінських островів.

Ця фірма через ланцюжок інших компаній має у власності 24,66% в ТОВ Телерадіокомпанія Студія 1+1.

Власник 1 + 1 Ігор Коломойський, коментуючи долю сім'ї Медведчуків в структурі Студії 1 + 1, заявив, що для нього це новина. Аналогічним чином на цю інформацію відреагували і в самій медіагрупі.

10 липня пресслужба "Плюсів" розіслала реліз про те, що Ігор Суркіс, президент Динамо Леонід Ашкеназі і дружина нардепа Віктора Медведчука Оксана Марченко володіють в телеканалі часткою менш як 10% кожен, пише Babel. У медіагрупі відзначили, що зміна власника телеканалу 1+1 відбулася ще десять років тому - у вересні 2010 року. Однак вже за годину 1+1 media анулювала цей реліз.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X