Пошук сенсу, оптимізм та успішні бренди. Українські підприємці розповіли про книги, які їх вразили

25 лютого 2018, 12:06

Успішні українські бізнесмени розповіли НВ, які книги "зачепили" їх останнім часом.

В рамках спецпроекту # ДелімсясНВ на наші запитання про життя і кар'єру відповіли 50 вітчизняних підприємців. Ми підготували список літератури, яка припала до душі успішним українцям:

Відео дня

Роман Гавриш, керуючий партнер агентства цифрового маркетингу Aimbulance

Книги, які суттєво змінили те, що я роблю, і як я роблю останнім часом - це:

  • Байрон Шарп Як ростуть бренди, 1 та 2 книги (Как растут бренды). Ця книга по суті змінила моє уявлення про маркетинг і дуже чітко розставила орієнтири, що і як робити у моїй професійній діяльності.
  • Віктор Франкл Людина в пошуках справжнього сенсу. Ця книжка психолога і водночас колишнього в’язня концтабору дуже допомогла у встановленні особистісних орієнтирів у житті.
  • Насім Талеб Антикрихкість (Антихрупкость). Книга, яка говорить про важливість прийняття хаосу, про мінливість світу і важливість бути готовим до всього – хорошого і поганого.

Наталя Кадя, партнер і головний виконавчий директор юридичної фірми Марченко Даневич

Мої топ-книги 2017 року:

  • The Inevitable (в укр.перекладі – Невідворотне, в рос. переводе – Неизбежно – ред.) Кевіна Келлі – про сучасні тренди, які формують завтрашній світ. Автор Кевін Келлі проводить унікальну роботу, розповідаючи в деталях про світ майбутнього, а також демонструючи, чому тренди, про які він пише, матимуть вплив в майбутньому.
  • Творча впевненість. Як розкрити свій потенціал Девіда Келлі та Тома Келлі. Це український переклад книги Creative Confidence, що присвячена дизайн-мисленню – методу, який передові компанії з усього світу – Apple, Google, Microsoft, Netflix, Airbnb, Uber та інші – використовують для впровадження інновацій.
  • Гибкое сознание (Гнучка свідомість) Керол Дверк. Це переклад книги The Mindset професора психології в Стенфордському університеті про те, що ні інтелект, ні талант, ані накопичений досвід не визначають, чого ми можемо досягти. Це під силу лише нашим внутрішнім переконанням і ставленню до життя. Керол Дверк з детальними прикладами показує два типи установок нашого мислення і розповідає, як можна перейти з однієї до іншої.

Павло Вржещ, креативний директор Banda Agency

  • Мощные вопросы (Мощные вопросы. Секретное оружие общения, Ендрю Собель, Джерольд Панас – ред) – одна з найважливіших для мене книг, дуже добре розповідає, чому ставити правильні питання важливіше, ніж давати гарні відповіді. І вчить це робити.
  • Как научиться оптимизму (Как научиться оптимизму. Измените взгляд на мир и свою жизнь, Мартін Селігман – ред) – автор розповідає про ті частини оптимізму, про які я і не знав. Я вважав себе досить оптимістичною та ризикованою людиною. Виявилося, що оптиміст я тільки в одних речах, а ось, наприклад, в удачу не вірю, а це значить, не до кінця оптиміст. Там багато чого цікавого написано.
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Віктор Ішков, CEO креативного агентства BBDO Ukraine

Для розуміння себе – читати Шрі Рамана Махарши та Ліз Бурбо, соціальної взаємодії – Еріка Берна, бренд-стратегії – Байрона Шарпа Як ростуть бренди.

Також, для того, щоб зрозуміти, що творчість має дуже мало спільного з натхненням – почитайте Джона Сібрука Машина пісень. Всередині фабрики хітів. Система, дисципліна і лише в третю чергу талант – в сухому залишку саме такий рецепт підкорення сучасних креативних вершин, від театральних перфомансів до реклами. Також книга серйозно поглибить ваші знання в сучасній музичній культурі та шоу-бізнесі. Ви дізнаєтеся дуже багато про створення треків, які стали світовими бестселерами і так добре вам відомі. Читається на одному диханні.

Вардкес Арзуманян, власник компанії Рестарон

З книг, прочитаних за останній час, хочу відзначити Капітал в ХХІ столітті Томаса Пікетті – люблю аналітичні книги про проблеми економіки. Ця книга розкриває цікаві факти й особливості розвитку економіки від 18 століття і до нинішніх днів, дає відповіді на актуальні питання і ґрунт для роздумів про майбутнє.

Сила підсвідомості, або Як змінити життя за 4 тижні Джо Діспензи. Подобається досліджувати можливості мозку – вони безмежні й завжди дивують.

Юрій Гладкий, співзасновник і CEO діджитал-агентства Grape

Головне враження 2017 року в літературі – історія засновника Nike Взуття-буття, Седьмое чувство (Сьоме почуття) про зміни в житті людей цифрового світу, Наука удовольствия: почему мы любим то, что любим (Наука задоволення: чому ми любимо те, що любимо) про психологію вибору. Зручно, що в цьому році я став активніше користуватися додатком Goodreads, куди збираю все, що читаю або хочу прочитати найближчим часом.

Антон Мартинов, CЕО і співвласник видавництва Наш формат

Сподобалась книга Мислення швидке і повільне Деніеля Канемана – це для поповнення багажу нових знань про те, як працює наш мозок, чому ми приймаємо чи не приймаємо різні рішення і через що помиляємось. Книжка Нобелівського лауреата у першокласному українському перекладі дозволяє нам подивитися на себе зі сторони і проаналізувати наше життя. Варто читати по 10 сторінок на день, не швидше.

Давно хотів почитати щось для душі, і от зараз закінчую автобіографічні пригоди Нобелівського лауреата з фізики Річарда Феймана, який був одним з тих, хто конструював атомну бомбу. Книжка так і називається Ви, певно, жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака. Р-р-р-екомендую всім, як найкращий мотиватор!

Дмитро Сероухов, виконавчий директор туроператора Join UP!

Деякі книги можу особливо рекомендувати. Це Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії (в рос. перекладі – Доставляя счастье. От нуля до миллиарда) Тоні Шея. У нас всередині компанії просто дуже схожі відносини між співробітниками. Тому я зміг почерпнути багато цікавої інформації та надихаючих ідей, які цілком можна застосувати в наших реаліях.

Також вважаю, що кожному керівнику, та й підлеглому теж, потрібно прочитати книгу Роберта Гріна 48 законів влади. Вона дуже чітко і без зайвої мішури показує, як можна досягти своїх цілей і добиватися успіхів, навіть якщо спочатку ви були у програшній ситуації.

Тетяна Лукінюк, генеральний менеджер Red Bull в Україні

Я віддаю перевагу книгам, а не фільмам, та художнім книгам, а не бізнес-книгам. Я люблю книги, які змушують переживати і залишають питання. З "тих, що змушують переживати" зазначу Зулейка відкриває очі Гузель Яхіної, яка розповідає про людяність в жорстокому киплячому казані сталінських репресій 30-х років. З "тих, що залишають питання" – Обіцянка на світанку Ромена Гарі, де автор залишає витати в повітрі питання про ціну успіху, пошуку власних бажань і порожнечі життя без них.

Лілія Загребельна, PR-директор компанії Нова Пошта

Джерело Айн Ренд. Це суперкнига, в якій кожен знайде для себе особливий сенс. Крім ідеї здорового підприємницького егоїзму, в книжці йдеться про бич нашого суспільства – інформаційний шум, хаотичне споживання контенту і плазування перед псевдоекспертами. Нам усім це знайомо по соцмережах. Та кожен сам обирає – стати Пітером Кітінгом і йти на поводу у "експерта", перетворитися на Елсворта Тухі і паразитувати на справді великих творіннях чи бути Говардом Рорком і залишатися вірним собі і своїм принципам.

Вразила також Харизма лідера Радислава Гандапаса. Він пише не лише про те, як харизматики впливають на долі людей, компаній і країн, а й про харизматичні бренди.

Юлія Орлова, генеральний директор видавництва Vivat

З огляду на те, що я працюю у видавничому бізнесі, про літературу можу говорити довго. Але хочу відзначити дві бізнес-книги, які порекомендувала б усім прочитати. Перша книга – Ідеальний пітч Орена Клаффа. Її основний посил: "презентація, що продає" – запорука успішно укладеної угоди. Книга буде корисна і цікава не тільки тим, хто займається продажами, але й всім, хто постійно задіяний в переговорному процесі.

Друга книга, яку раджу прочитати – твір Говори та показуй. Мистецтво створювати надзвичайні презентації одного з кращих консультантів в області візуальної комунікації Дена Роема. Ден допомагає вирішувати керівництву таких гігантів як Microsoft, eBay, Google, IBM, Kraft, Stanford University складні бізнес-завдання за допомогою картинок і графічних елементів. Книга вийшла в нашому видавництві минулого року. Мені здається, що подібного роду література обов'язково має бути в корпоративних бібліотеках і списках літератури українських компаній.

Руслан Ниник, співзасновник шкіл Green Forest, Yappi, Green Country, Yappi Corporate і P12

Я переглядаю багато чого. Сучасну прозу і ділову літературу. Чесно кажучи, я давно не знаходив чогось, що легко краде сон, як це було колись з Ремарком, Хемінгуеєм або Довлатовим. Але якщо вже я повинен щось відповісти, нехай це буде Соки землі (або Плоди землі – ред.) Кнута Гамсуна. Про що книга? Про простоту та складнощі. Про людину та її працю. Може бути, про сенс.

Дмитро Стрижов, генеральний директор і засновник холдингу охоронних підприємств Шериф

Лі Куан Ю Сінгапурська історія – вважаю, що мемуари мають прочитати всі, хто йде в депутати або на державну службу і скласти іспит на рівень знань. Відмінний підручник: як працювати на благо країни і, відповідно, на благо своєї родини, як жителів цієї країни. А не навпаки – працювати на держслужбі на благо сім'ї, а сім'я давно живе в іншій країні.

Іцхак Адізес – всі його книги заслуговують, щоб їх прочитали. Мене найбільш вразила Управління життєвим циклом корпорацій.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо NV
X