"Співробітник має зняти з мене частину турбот": топ-менеджер Сінево Україна ділиться принципами підбору персоналу

21 березня 2018, 08:44

Комерційний директор медичної лабораторії Сінево Україна Микола Скавронський ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • не настільки особисто сприймати робочі проблеми, не так гостро і болісно на них реагувати (трохи більше адекватного "пофігізму")
  • не витрачати свій час на марні спроби розвитку і зростання людей біля себе, коли чітко видно, що вони самі цього не хочуть
  • більше холоднокровності й контролювання своїх емоцій в прийнятті рішень

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Він має зняти з мене частину моїх турбот, виконуючи свою роботу самостійно, тобто самостійно аналізувати проблеми, знаходити можливі рішення, обирати найкраще з них, застосовувати його, оцінювати отриманий результат, робити кроки для усунення повторення проблеми і тільки потім йти до мене з фразою: "У нас БУЛА проблема і я її ВЖЕ вирішив, а щоб вона більше не повторилася – ми зробили наступне..."

3. Які українські чи зарубіжні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

McDonalds. Це компанія, яка сама створила свій ринок, вибудувала чітку систему, яка гарантуватиме дотримання стандартів ведення бізнесу. Вони знають свою ключову компетенцію і грамотно використовують її, наполегливо слідуючи і досягаючи своїх цілей. А якщо компанії і доводиться змінюватися під тиском змін ринку, то вони це роблять ідеально вчасно, без фальшстарта або запізнення.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які Вас вразили. Чим саме вони вам сподобалися?

© starylev.com.ua

Книга – Джеремі Кларксон та світ довкола Джеремі Кларксона. Класно, коли ти вже майже дідусь, а в душі залишаєшся самозакоханим підлітком, вірним своїй першій і єдиній любові – машинкам. Тонко, іронічно і по-англійськи стильно.

Прощальний квартет / © Opening Night Productions

Фільм – Прощальний квартет. Як правильно вчинити, коли ти більше не можеш займатися справою всього твого життя, але ти хочеш, щоб ця справа збереглася і була продовженою? По-філософськи красиво і душевно показано шлях Майстра і Лідера, його роздуми і процес прийняття вольового рішення, пошук наступника і передача йому свого місця – найціннішого, що у нього є.

5. Назвіть музичного виконавця, який по-справжньому вас "зачепив" останнім часом?

Я – архаїчний Олдскул! Вся гарна музика закінчилася на початку 90-х. Хоча, з несподіваних недавніх відкриттів – Skunk Anansie і Battleme.

6. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Найголовніша перевага смартофону – це постійна "присутність" на робочому місці, хоч і віртуально, тобто вже немає такої жорсткої необхідності бути в офісі з понеділка по п'ятницю з 9 ранку до 6 вечора. Найголовніші додатки в смартфоні – це пошта, месенджери і карта із зазначенням завантаженості трафіку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

7. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Серйозно замислюватися про work-life баланс потрібно тоді, коли твоя робота не є твоїм життям. Коли робота стає твоїм хобі, твоїм реальним другим, а, іноді, і першим домом, коли ти з колегами проводиш більше часу, ніж з родиною і тебе це не дратує – можна вважати себе щасливою людиною, яка досягла потрібного балансу. Важливо не упустити той момент, коли робота перестане приносити задоволення і ти почнеш це компенсувати вимогами збільшення зарплати – це знак, що пора шукати нове хобі, яке теж буде приносити гроші.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X