Що буде з цінами цього року в Україні – Перша Шпальта

1 лютого 2018, 21:00

Щорічно на початку року Національний банк України (НБУ) робить прогноз щодо інфляції в країні за підсумками року. І цей рік не став винятком – прогноз інфляції на рівні 8,9%.

Аналітики фінансового ринку вважають прогноз дуже близьким до реальності, але за умови, що НБУ продовжуватиме жорстку монетарну політику, утримуючи високими ставки на ринку. І якщо Україна не побачить різкої девальвації гривні.

Відео дня

Марія Репко, заступник директора Центру економічної стратегії, очікує, що інфляція буде вищою за прогнози НБУ. І як аргумент нагадує, що 2018 рік – передвиборний, тому можна чекати на нове підвищення мінімальної зарплатні та пенсій.

Окрім того, можуть знов зрости тарифи на електроенергію, особливо для промислових споживачів. Багато також буде залежати від ситуації на зовнішніх ринках. Зараз вона достатньо сприятлива.

Особливий ризик від сировинних ринків. Якщо впаде ціна на руду і зерно, експорт приноситиме Україні менше прибутку, а гривня стане слабшою.

У 2017 році НБУ теж не вгадав із прогнозом. Спочатку року центробанк прогнозував інфляцію на рівні 9,1%, але рік закінчився з інфляцією в 13,7%. Це навіть вище за так званий коридор, який було встановлено НБУ на рівні від 6 до 10%.

Експерти підкреслюють, що довіра до прогнозів регулятора падає, а компаніям складніше прогнозувати свої доходи та витрати.

У продовження теми дивіться спеціальний репортаж, де НБУ пояснить як буде боротися з високою інфляцією цього року.

Також у свіжому випуску програми дивіться інтерв'ю з президентом і міноритарним акціонером корпорації Roshen В’ячеславом Москалевським, який розкаже про те, на що перетвориться однойменна фабрика у столиці, яка раніше називалася на честь Карла Маркса.

Крім того, у спеціальному репортажі програми розповідається про те, що робити з державними активами України.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X