СЕО Havas Group Ukraine пояснює, в чому різниця між поганою роботою і work-life балансом

20 квітня 2018, 08:47

Наталя Морозова, СЕО Havas Group Ukraine, ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Перша: немає нічого неможливого, якщо щось задумала – бери і роби. Нехай навіть всі проти і не вірять в успіх задуманого.
  • Друга: найцінніше – це час і енергія, використовуй ці ресурси дуже економно. Не витрачай їх на нецікаве спілкування, нудні книги, дурні фільми, на конфлікти і суперечки. Проводь час виключно з тими, хто для тебе дійсно важливий, і витрачай енергію тільки на те, що дійсно має значення.
  • Третя: оточуй себе людьми, які максимально не схожі на тебе і, можливо, навіть у чомусь тебе перевершують. Спілкування з такими людьми мотивує і надихає, адже ти завжди дізнаєшся для себе щось нове. Є прекрасна теорія про те, що ви – це щось середнє від п'яти осіб, з якими ви проводите більшу частину часу. Так ось, це правда працює.
Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Я однозначно зрозумію це набагато раніше, ніж за рік.

Для нас, в Havas Group Ukraine, найважливіше в співробітнику – чесність, відкритість всьому новому, самомотивація, відповідальність, позитивний настрій і, бажано, почуття гумору. Всьому іншому можна навчити.

3. Які українські або закордонні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

Я захоплююся компаніями, які створюють абсолютно нові бізнес-моделі і ринки, вигадуючи послуги і продукти, не бояться експериментів і постійно впроваджують нові технології. Це, наприклад, з українських – Rozetka, Нова Пошта, ПриватБанк, Київстар, із зарубіжних – Alibaba, Google, Facebook. Або ось один з яскравих прикладів: Amazon – з їхнім магазином без кас, доставкою за допомогою дронів, віртуальним асистентом Alexa. У розробці в компанії – склади на дирижаблях, доставка під землею і багато іншого – ці футуристичні технологічні новинки викликають чистий захват. Ну і задають планку для всіх інших.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Кадр з серіалу Примарна вежа/© Wolf Moon Productions

Буквально вчора почала дивитися новий серіал The looming tower (Примарна вежа). По-перше, обожнюю Джеффа Деніелса ще після серіалу Newsroom (Новини), по-друге, дуже люблю фільми і серіали, що засновані на реальних подіях. Друга моя слабкість – фільми з несподіваною розв'язкою.

© elizabeths_diary via Instagram

З книг: все ще "відходжу" від Замка из стекла, Читець, Лестница Якова. Захлинаючись, читаю Людина розумна: Історія людства від минулого до майбутнього, на черзі – Homo Deus: Коротка історія завтрашнього дня і И пусть вращается прекрасный мир, це, до речі, наша наступна книга в Kyiv Bookworms Club.

Ще мене дуже надихають різні шоу та інтерв'ю. З улюбленого – TEDx, вДудь, The Graham Norton Show. З недавнього дуже зворушив і змусив задуматися виступ Нюти Федермессер на TEDxSadovoeRingWomen. 20 хвилин повної тиші в залі. Важко.

5. Назвіть музичного виконавця, який по-справжньому "зачепив" вас останнім часом? (назвіть улюблену пісню).

Буквально сьогодні відкрила для себе групу Two Feet з піснею I Feel Like Im Drowning.

6. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Мені важко уявити свій день без смартфона – в ньому вся найцінніша інформація (пошта, календар, список завдань, потрібні файли). Для мене це один з головних інструментів управління бізнесом, який допомагає мені бути максимально продуктивною. Якщо говорити про ТОП-3 додатків, це:

  • Google for Work (тут цілий набір: пошта, календар, google диск тощо)
  • FB + Messenger – так, я поки не підтримую акцію #deletefacebook
  • Waze – з жахом згадую, як раніше їздила по друкованій карті.

7. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Наше життя сьогодні настільки динамічне, що грань між робочим часом і часом на особисте життя все більше стирається. І я не можу сказати, що мені це не подобається. Я давно перестала намагатися знайти work-life баланс – і це мій свідомий вибір. Адже якщо на роботі ви з нетерпінням чекаєте, коли годинник покаже 18.00, щоб піти додому, а прийшовши додому ви жодного разу не подумали про якийсь робочий момент – це не означає, що ви досягли балансу. Це означає, що пора подумати про зміну роботи, тому що нинішня – точно вас не драйвить і не надихає.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X