СЕО Датагруп про звичку працювати у вихідні дні: в 10-20% випадків це було зайвим

4 травня 2018, 08:46

Михайло Шелемба, СЕО компанії Датагруп, ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Перше – тримати баланс. Амбіції і прагнення до швидкого кар'єрного росту – це добре, але я часто платив за це своїм особистим часом, який можна було присвятити родині й друзям. Тому розставляйте пріоритети. Раніше багато працював у вихідні, але в 10-20% випадків це було зайвим.

Відео дня

Друге – не давати страху визначати твої дії або виправдовувати бездіяльність. Є тонка межа між обережністю і страхом, і її потрібно відчути. Я хотів би відчути її раніше.

Третє – навчитися якомога раніше будувати стосунки з людьми, адже люди – це головний актив в житті людини.

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Якщо ми говоримо про топів, то я маю бути впевнений, що можу довірити цій людині компанію на місяць.

3. Які українські або закордонні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

В Україні я уважно стежу за нашими колегами по ринку. Мені дуже імпонує генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова і те, що вона робить в області HR, а також те, як вона вибудовує відносини зі своєю командою. У Петра Чернишова (Київстар) чудово виходить підвищувати операційну ефективність.

Зі світових компаній я захоплююся McKinsey, моєю попередньою компанією, за те, що вона вирішує найважливіші й найбільш болючі проблеми своїх клієнтів.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

З останнього – це книга Луїса Герстнера Кто сказал, что слоны не умеют танцевать?. У ній він описав свою роботу з трансформації IBM і проблеми, з якими зіткнувся на цьому шляху. Все те ж саме, що і в мене в Датагруп. Я почерпнув багато важливих уроків.

© irina_zinets via Instagram

Також книга Юваля Ноя Харарі Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього (в рос. перекладі – Sapiens: Краткая история человечества – ред.). У цій книзі автор аналізує процес становлення первісного суспільства і мотиви наших предків, які привели до становлення цивілізації. Минуло багато часу, але в сучасному суспільстві нами рухають ті ж сили і мотиви.

Кадр з фільму Найвеличніший шоумен / © Chernin Entertainment

Про фільми: ми з дружиною подивилися Тhe greatest showman (Найвеличніший шоумен). На мою думку, це один з кращих фільмів за останній час: дуже глибока, якісна картина про те, що дійсно важливо в житті.

5. Назвіть музичного виконавця, який по-справжньому "зачепив" вас останнім часом (назвіть улюблену пісню).

Я виріс на творчості Ігоря Талькова. Такі пісні, як Звезда, Чистые пруды, У твоего окна продовжують бути актуальними. Останнім часом полюбив творчість Девіда Гаррета і його аранжування класичних творів.

6. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Смартфон сьогодні став для нас "пультом з управління нашим життям". Він робить ефективним і швидким наше спілкування з людьми як в повсякденному житті, так і в бізнесі. Додатки, без яких не обійтися, – це Viber, фітнес-трекер Endomondo, а також додаток для спілкування з вчителями моїх дітей Seesaw.

7. Як правильно дотримуватися work-life-балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Це вічне питання – відповідь на нього постійно еволюціонує. Потрібно робити тільки те, що не можна делегувати іншим, тоді у тебе буде достатньо часу, щоб сконцентруватися на тих завданнях, які можеш вирішити тільки ти сам. Це дає можливість отримувати результат і задоволення від роботи. Коли отримуєш задоволення і бачиш результат – отримуєш сили і не втомлюєшся.

Обов'язково займатися спортом, це підвищує твій метаболізм і дає тобі можливість робити більше за час, що залишився.

У родині потрібно робити дві речі: перше – максимізувати час, який приносить враження і позитивні емоції твоїм близьким, тоді у тебе з ними будуть розвиватися якісні стосунки, а друге – це бути поруч, коли ти дійсно потрібен.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X