Ранок належить вам, а вечір – родині: гендиректор компанії Yakaboo про свої секрети work-life балансу

18 квітня 2018, 08:41

Генеральний директор компанії Yakaboo Іван Богдан ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Не зациклюватись на чомусь одному, а зберігати work-life баланс;
  • Більше читати, вчитись і розвиватись – не варто відкладати це до "кращих часів", вони ніколи не настануть. Розвивайся щодня протягом усього життя!
  • Раніше народжувати дітей.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Багато в чому мої очікування від співробітника відповідають ключовим цінностям Yakaboo. Співробітник має бути професіоналом своєї справи, чесним у стосунках, має прагнути до зростання і розвитку, мислити творчо і нешаблонно, робити "неможливе" можливим, вірити в особистий успіх і успіх компанії. Для цього він має бути проактивним й ініціативним не тільки на роботі, а й у житті. Любити те, що він робить, бути натхненним і надихати інших.

І найголовніше, що має показати співробітник – це вміння досягати поставлених цілей і задач та показувати конкретні результати. Приносити нові ідеї, втілювати їх в життя і не зупинятись на досягнутому.

3. Які українські чи зарубіжні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

© Zappos Insights via Facebook

Amazon, Google та Zappos. Наприклад, Тоні Шею, засновнику Zappos, вдалося створити не просто бізнес, а спільноту однодумців з сильною корпоративною культурою і цінностями. При цьому всьому Zappos славиться одним із кращих у світі клієнтським сервісом.

Але всі ці компанії об’єднує найважливіше – інноваційність і бажання вирішувати проблеми людей, а не просто заробляти гроші. Інноваційність цих компаній полягає не тільки в технологічності, а й у новому підході до бізнесу. По суті ці компанії – першопрохідці в своїх нішах.

Я не створюю собі кумирів. У багатьох компаній є чому повчитись, кожна з них унікальна і неповторна в своїх успіхах і досягненнях. Головне – робити правильні висновки і адаптувати чужий досвід до реалій свого бізнесу, а не сліпо слідувати за кимось.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

З фільмами в мене складається не дуже – якщо з’являється вільний час, то в пріоритеті книжки, а не фільми. Книжки для мене – джерело мотивації, вражень, ідей і тд.

З найбільш цікавих хотів би виділити:

© itsmenadiika via Instagram

Доставка щастя Тоні Шея – історія Zappos мені чимось нагадує історію Yakaboo.

7 звичок надзвичайно ефективних людей Стівена Кові. Вважаю, вона має бути настільною книжкою кожної людини, яка хоче чітко сформулювати для себе життєві пріоритети й цілі та максимально реалізувати творчий потенціал.

© kalsinata via Instagram

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

45 татуировок менеджера Максима Батирєва – ефективна книжка, яка на 90% складається з правил, які справді реально застосувати в реальному житті. Можу це підтвердити на власному досвіді.

5. Назвіть музичного виконавця, який по-справжньому вас "зачепив" останнім часом? Яку пісню ви можете назвати найулюбленішою?

Я не зациклююсь на чомусь одному надовго. Я з задоволенням слухаю як і "класику" типу Кріса Рі, Bad Boys Blue, так і сучасну музику всіх стилів і напрямків.

6. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Інколи мені здається, що смартфонів занадто багато в нашому житті і ми стали надто залежні від них, витрачаємо багато часу дарма. Як казав Стівен Гокінг: "Блукати Інтернетом – така ж безглузда ідея, як постійне перемикання телеканалів".

Тому смартфон використовую винятково для роботи, тобто для дзвінків та іншої комунікації, постановки і контролю задач. Це всі можливі месенджери, пошта, планувальники завдань.

7. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Зберігати природні і енергетичні цикли, тоді ви зможете бути більш ефективними і результативними. Цьому мене навчила одна мудра людина, тому з радістю розкажу як правильно дотримуватися балансу:

Ранок належить вам. Це час, коли потрібно працювати над своїм духовним і фізичним розвитком. Плануйте свій день так, щоб починати ранок якомога раніше, найкраще – зі сходом сонця, зосередьтесь вранці на своєму фізичному та інтелектуальному розвитку: вранці робіть зарядку, займайтесь спортом (найкраще – біг в парку, велосипед або ще щось на свіжому повітрі), читайте чи слухайте книжки. Заряджайтесь енергією на весь день. Спорт дуже важливий для підтримки тіла в хорошому фізичному стані. Вранці можна отримати найсильнішу енергію за добу, зарядити свою "батарею" для подальших дій.

© Íris Juana via Unsplash

День належить суспільству і бізнесу. Уся накопичена вранці енергія має бути реалізована протягом дня. Це час для активних дій, зустрічей, рішень, корисної спільної діяльності. Вдень всі системи працюють на повну потужність, це потрібно знати, відчувати і правильно використовувати.

Вечір належить сім’ї. Коли спадає загальна активність і сонце котиться на захід, це найкращий час, щоб провести його в колі сім’ї. Спільна вечеря, приємні бесіди, цікаві історії, обговорення спільних задач, планування вихідних, спільна творчість тощо. Все це підживлює нашу емоційну енергію.

Ніч належить відпочинку. Не тільки нашому тілу потрібен відпочинок, але й нашій нервовій системі. Вночі відбувається енергетичний та інформаційний детокс і обробка накопиченої за день інформації. Також відбуваються дуже важливі процеси на рівні фізики та біохімії нашого тіла, тому спати і відпочивати потрібно.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X