Звести до нуля. Росія і Україна все далі віддаляються один від одного

Україна все більше втрачає російський ринок збуту. Заповнити втрати може переорієнтація на ринок Євросоюзу
112.ua

Україна все більше втрачає російський ринок збуту. Заповнити втрати може переорієнтація на ринок Євросоюзу

Незважаючи на рекордне падіння товарообігу між Україною і Росією в попередні роки у січні 2016 року він знизився ще на 58% – до $367 млн, повідомили в Національному банку України

У НБУ відзначають, що в січні поточного року експорт у Росію склав $121 млн, впавши на 48% до січня 2015 року. А імпорт з Росії в Україну скоротився на 60% – до $246 млн.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року Росія поширила дію продовольчого ембарго щодо України.

Директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан каже, що причиною зниження товарообігу стали взаємні санкції і закриття ринків. Основним джерелом падіння імпорту з Росії стало скорочення поставок російських нафтопродуктів, газу, мінеральних продуктів.

"У структурі імпорту енергоресурси займали близько 80%. Падіння споживання російського газу дозволило Україні різко скоротити закупівлі в Росії", – додає голова правління ІК Eavex Capital Юрій Яковенко. Останні 3-4 місяці Україна не купує газ у Росії.

На падіння експорту вплинув ряд факторів. Це і санкції проти України, і падіння світових цін на продукцію чорної металургії. "Не варто також забувати про фітосанітарних і технічних бар'єрах у торгівлі з боку Росії, з-за яких спостерігалися проблеми з експортом гігієнічних товарів, а також різке скорочення поставок мила і поверхнево-активних органічних речовин", – каже Мовчан.

Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин вважає, що зниження експортних поставок в Росію стимулює підвищення конкурентоспроможності промисловості та вихід на нові зовнішні ринки. "Відносини з країною агресором потрібно згортати в будь-якому випадку", – говорить він.

Мовчан прогнозує, що тенденція скорочення товарообігу збережеться і в 2016 році. А в середньостроковій перспективі Україна зможе повністю відмовитися від торгівлі з Росією.

"Єдиний товар, який орієнтувався виключно на Росію – залізничні вагони і локомотиви. Навряд чи вдасться активно диверсифікувати їх поставки, хіба що продавати на внутрішній ринок. Всім іншим товарам можна знайти збут на Близькому Сході, в Середній Азії, Північній Африці, Південно-Східній Азії", – каже Мовчан.

Керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій зазначає, що ринками, здатними замінити російський, є країни ЄС. Також це можуть бути Білорусь, Туреччина та Китай.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: