Змішане зерно, сербські проби і солодкий буряк для Піднебесної – головні агроновини за тиждень

26 листопада 2016, 19:33
Пшеницю перетасують в портах, на Балканах чекають українську курятину, а в Китаї буряковий цукор

1 Зернотрейдерам спростили логістику

Кабмін схвалив можливість формувати експортні партії зерна різних класів на елеваторах. Раніше учасники ринку неодноразово мали проблеми через дефіцит потужностей одноразового зберігання зерна різних класів. Змішування пшениці допоможе більш ефективно використовувати ємності для зберігання і зменшить простої при завантаженні суден.

Відео дня

За підрахунками першого заступника міністра економіки Максима Нефьодова, це рішення уряду дасть можливість трейдерам заощадити на логістиці до 15%. А економічний ефект для бізнесу до 2020 року, як очікується, становитиме більше 10 млрд грн.

2 Український цукор поїде в Китай

На найбільшій продовольчій виставці азіатського регіону ANUFOOD China 2016 Україна отримала перші заявки зі специфікаціями на поставку бурякового цукру в Китай. Щорічно Китай споживає понад 15 млн т цукру. Власними силами китайські виробники задовольняють потребу населення лише на 60%, решта – імпорт. В Україні зворотна ситуація: споживання близько 1,5 млн т за рік, виробництво – 2 млн т. Плюс перехідні залишки в межах 500 тис. т. Зараз експорт йде в ЄС і ряд країн СНД, але обсяги вкрай малі. Тому українські компанії змушені шукати нові ринки збуту.

Втім, потрапити на ринок Китаю не так вже й просто. З одного боку, українському продукту ще потрібно пройти спеціальне ліцензування. З іншого – переконати китайського споживача, який звик до тростинного цукру, в цінності бурякового. Тому без реального контракту та необхідних документів, навряд чи варто серйозно розраховувати на цей ринок.

3 Україні дозволили постачати м'ясо птиці в Сербію

Держспоживслужба погодила форму ветеринарного сертифіката на експорт м'яса птиці в Сербію. На тлі мізерних квот на курятину в ЄС, доступ на полиці Сербії може стати певною підмогою для українських експортерів. Цікаво, що можливість поставляти цю продукцію з України до Сербії мають тільки ті підприємства, які мають право експорту в ЄС.

А значить країна працює за їх стандартами. Україні важливо розкручувати свій бренд для кращої впізнаваності на європейських полицях. Можливо сербський ринок стане своєрідним трампліном для завоювання довіри покупців у ЄС.

4Німеччина зацікавилася рибною продукцією з України

Німецькі торговельні мережі цікавляться можливістю постачання лососевих і осетрових пород риб, вирощених в Україні. Під час зустрічі представників України та Німеччини з рибними господарствами Київської, Львівської та Чернівецької областей, сторони обговорили можливість співпраці.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У вересні було заявлено про те, що імпортери риби в Україну займуться розвитком аквакультури. А кредит Європейського інвестиційного банку на 400 млн євро, частина з якого піде на модернізацію рибного господарства, судячи з усього, стане додатковим бонусом для галузі.

5 В Україні запустять онлайн-сервіс з оренди агротехніки

Проект Агрокраїна допоможе аграріям ефективно використовувати техніку. Послуга дає можливість в режимі онлайн знайти сільгосптехніку поблизу або навпаки – власникам, у яких вона вільна, відшукати клієнта. Якщо ця послуга буде користуватися попитом, то може стати своєрідною альтернативою агролизингу.


Показати ще новини
Радіо NV
X